Чим інтроверти відрізняються від екстравертів?

Ми живемо у світі, де правлять екстраверти. Давно відомий факт, що меншість схильна орієнтуватися на більшість. Поширеною є думка, що екстравертів є значно більше ніж інтровертів. І оскільки, інтровертів є менше ніж екстравертів, вони схильні прийняти норми, вимоги, правила поведінки, які є більш притаманними екстравертам.

Дослідження показали, що насправді екстравертів не набагато більше ніж з інтровертів. Дуже часто інтроверти намагаються приховати, що вони інтроверти, вдаючи з себе екстравертів, інші навіть не здогадуються про те, що вони інтроверти. Причина у тому, що реалії життя і вимоги суспільства, вимагають від людини активності, комунікабельності, здатності швидко та без вагань приймати рішення, вести активне соціальне життя, гнучкості та швидкості, що притаманно екстравертам. Саме тому вважається, що екстраверти здатні досягнути більших вершин та бути більш продуктивними, як в соціальній, так і в особистісній сфері.


Однією із найбільш суттєвих ознак, які відрізняють інтровертів від екстравертів, є те звідки вони беруть сили та як відновлюють енергію. Якщо людина екстраверт, її осередком енергії та сили, є соціум та спілкування. Вечірки, галасливі компанії, відвідування виставок та концертів, публічні виступи, це саме те, що потрібно екстраверту. Інтроверти черпають силу з усамітнення. Перебуваючи серед людей, інтроверти віддають енергію, а для її відновлення, вони потребують залишитися наодинці. Саме тому, вони обирають проведення вільного часу за книгою чи прослуховуванням музики.

Інтроверти на відміну від екстравертів, не потребують великої кількості друзів чи соціальних зв’язків . У інтроверта не буде багато друзів у віртуальному (соціальні мережі) чи реальному житті. Проте, у нього буде один-два близьких друга, з якими він знаходиться у близьких і довірливих стосунках.

Переживаючи складний етап життя, екстраверт та інтроверт поводять себе абсолютно протилежно. Інтроверту потрібно, спочатку, пережити подію наодинці, зрозуміти та осмислити свої почуття, тільки тоді поділитися нею з близьким оточенням. Екстраверту, для того щоб пережити подію, необхідний протилежний варіант поведінки. Для нього дуже важливо поділитися своєю проблемою. Не важливо яким чином, буде це опосередкована розмова по-телефону, під час безпосередньої бесіди з другом чи пост в соціальній мережі.

Однозначної відповіді на питання: “Як людина стає екстравертом чи інтровертом?”, немає. Існують різні гіпотези. Одна з них пояснює дане явище наступним чином. Екстраверти на відміну від інтровертів, мають низький рівень збудження. Саме тому, їм необхідно перебувати в оточенні людей, серед гучних тусовок і масових заходів, щоб компенсувати цей недолік збудження.

Проте незважаючи на те, екстраверт ви чи інтроверт. Важливо пам’ятати, кожен із нас індивідуальність. Не варто заганяти себе у рамки, обмежувати себе у бажаннях і проявах. Оскільки, кожна людина унікальна.

Чим інтроверти відрізняються від екстравертів?

Залишити відповідь