5 лайфхаків для підвищення імунітету

Імунна система – наша найкраща «подружка» у боротьбі с небажаними хворобами та поганим самопочуттям. Саме імунітет відповідає за наше здоров`я, бадьорість та енергійність, тому з ним варто налагодити теплі стосунки якомога раніше.

Що таке імунітет та навіщо він людині?

З приходом холодів багато людей починають хворіти на ГРВІ, грип чи бактеріальні інфекції, які не зміг вчасно подолати їх імунітет. І, якщо деякі люди хворіють 1-2 рази на рік, у періоді так званих епідемій, то інші можуть кілограмами ковтати пігулки та не вилазити з ліжка майже протягом всього осінньо-зимового періоду. У чому річ: чому одні нездужають рідко та швидко повертаються до нормального життя, а інші регулярно травлять свій організм ліками і не можуть знайти вихід з цього замкнутого кола хвороб та поганого самопочуття?

Насправді, вся річ у роботі нашої імунної системи. Саме вона активується, коли в наш організм потрапляє вірус або бактерія, та намагається їх вчасно знешкодити, щоб запобігти появленню симптомів хвороби. Якщо людина має сильний імунітет, до неї не «липнуть» бацили: вона веде активний спосіб життя та не випадає з нього на декілька тижнів, щоб подолати хворобу. Але деякі люди бояться кожного протягу, тому що вони одразу мають нежить або почервоніння горла та слабкість, а коли в їх місті з’вляється якась епідемія, вони обов’язково «підхоплять» той вірус чи бактерію, та на деякій час вибудуть за повноцінного життя, ковтаючи різні препарати та мріючи про скоріше одужання.

Підвищення імунітету – справа кожної здравомислячої людини

Більшість людей прагне активного та цікавого життя, в якому немає місця хворобам. Саме тому, багатьох цікавить тема підвищення імунітету, адже він захищає наш організм від вірусної та бактеріальної атаки, і допомагає покращити самопочуття та якість життя.

Якщо ви також замислюєтесь над тим, як покращити імунітет, зверніть увагу на 5 лайфхаків, що допоможуть активувати ваші внутрішні резерви та покращити показники здоров’я:

1. Ми – те, що ми їмо

Цей вираз став майже крилатим в наш час. Наш імунітет залежить від якості харчування, тому важливо знати, які продукти підвищують імунітет, та розумно складати свій раціон. Для підвищення імунітету лікарі-дієтологи рекомендують вживати рослинну їжу, яка багата клітковиною, вітамінами та антиоксидантними речовинами. Сюди відносяться злаки, бобові, зелені овочі та фрукти.

Продуктом №1, який активує імунну систему, є лимон, що насичує організм вітаміном С та сприяє швидкому виведенню токсинів.

Задаючись питанням про те, що їсти, щоб підвищити імунітет, зверніть увагу на мед та імбир. Саме їх варто включати в раціон в осінньо-зимовий період, коли вирують різні епідемії. Мед та імбир стимулюють імунну систему, сприяють кращому засвоєнню корисних речовин, а також захищають від багатьох відомих вірусів.

Лікарі-імунологи рекомендують вживати спеціальні вітаміни для імунітету, які містять в своєму складі речовини, що посилюють імунну відповідь та допомагають активно боротися з патогенними мікроорганізмами.

2. Сон – кращий лікар

У питанні підвищення імунітету особливе місце відводиться повноцінному відпочинку та якісному сну. Справа в тому, що більшість людей сьогодні веде дуже активний та стресовий спосіб життя, який негативно впливає на роботу імунної системи.

Щоб почувати себе енергійної та життєрадісною людиною, необхідно спати 7-8 годин на добу. При цьому, для імунітету дуже важливо, щоб сон був саме у нічний час: с 22-23 години вечора до 6-7 години ранку. Саме у ці часи організм може повністю відновитися, набратись сил та енергії на новий день. Починаючи з 22 години вечора, імунна та ендокринна системи продукують ряд важливих гормонів, ферментів та імунних клітин, що покращують процеси травлення, обміну речовин, та стимулюють захисні сили організму.

Щоб ваш сон йшов вам на користь, попіклуйтесь про комфортне ліжко для сну, а також про оптимальну температуру повітря (20-22 градуси) та рівень вологості у приміщенні (50-60 відсотків).

3. Прогулянки на свіжому повітрі

Комплексне підвищення імунітету містить ще одну обов’язкову вимогу – прогулянки на свіжому повітрі. Вони корисні будь-якій людині, у будь-якому віці. Під час прогулянок на вулиці, наш організм активно рухається та отримує кисень, необхідний для забезпечення всіх процесів життєдіяльності.

Чудово, якщо ваші прогулянки будуть проходити у лісі, на березі річки або у затишному парку, де багато зелених насаджень та мінімальна кількість машин. Особливо корисно гуляти на вулиці взимку: під час таких прогулянок ви не просто «провітрюєте» свої легені, а ще й займаєтесь загартовуванням, яке безпосередньо впливає на роботу імунної системи.

4. Залишайте стрес ззовні

Ще один важливий момент для людей, які розмірковують над тим, як підвищити імунітет – це відсутність стресових факторів. В наш час, нажаль, дуже важко повністю виключити стрес з життя, тому важливо навчитися з ним ефективно поратися. Не слід сприймати проблеми на роботі чи непорозуміння з рідними близько до серця, адже ваші переживання точно не врятують справу. Якщо ви починаєте нервувати чи не можете оволодіти собою у складних ситуаціях, просто зрозумійте, що будь-які проблеми рано чи пізно вирішуються, а ваше зіпсоване здоров’я відновити буде важко.

Для гарного самопочуття та зміцнення імунітету, слід оволодіти кількома техніками релаксації або навіть звернутися до психолога, щоб раз і назавжди навчитися керувати проблемами та залишати усі стреси ззовні.

5. Позитивний настрій всіх врятує

Якщо ви вже користуєтесь різними способами того, як укріпити імунітет, та хочете покращити отриманий результат, настав час почати жити з позитивним поглядом на речі. Саме позитивний настрій цілюще діє на імунітет та активує захисні сили організму. Деякі експерти нетрадиційної медицини та психології вважають, що зміна негативних установок на позитивні афірмації – це перше, що потрібно зробити, щоб розірвати замкнуте коло хронічних захворювань та покращити своє здоров’я.

Будьте вдячні Всесвіту за все те, що ви маєте, та він відкриє для вас нові можливості і виведе ваше життя на новий рівень. В практиці психології та гештальт-терапії відомо безліч випадків, коли пацієнти, що мали невиліковні хвороби та серйозні порушення з боку діяльності різних систем організму, змінювали свій спосіб мислення та швидко одужували.

Наприкінці статті з порадами щодо зміцнення імунітету, варто сказати декілька слів про те, що пригнічує імунітет, адже деякі речі можуть просто перекреслити будь-які спроби з покращення свого здоров’я.

Перше, від чого варто відмовитись – це паління та вживання алкоголю. Токсичні речовини, що містяться в цигарках та спиртних напоях, значно послаблюють імунну відповідь та сприяють розвитку складних захворювань внутрішніх органів та систем організму.

Ще один важливий крок на шляху до міцного імунітету – комплексна діагностика прихованих інфекцій, що негативно впливають на самопочуття та роблять організм уразливим до багатьох хвороб.

Обов’язково зробіть все можливе, щоб встановити собі оптимальний режим дня, в якому буде місце повноцінному відпочинку, цікавим зустрічам з близькими, та вільному часу на саморозвиток.

Якщо ви будете слідкувати простим лайфхакам по зміцненню імунітету та зможете відмовитись від всього того, що пригнічує діяльність імунної системи, ви станете значно міцнішими та здоровішими. Ви зможете самостійно підняти імунітет в домашніх умовах та перетворити свій організм на збалансовану систему, яка буде функціонувати, як годинник, а ваше життя стане сповненим сили та енергії.

Дійте, адже міцний імунітет – це результат вашої кропіткої праці та старань, які допоможуть вам трансформувати життя та значно покращити стан свого здоров’я!

5 лайфхаків для підвищення імунітету

Один коментар до “5 лайфхаків для підвищення імунітету

  1. Найдорожче, що є в людини – це її здоров’я. А для того, щоб бути здоровим, потрібно зміцнювати свій імунітет. Я користуюсь порадами, які прочитала на https://save24.me/insurance , займаюсь спортом, стараюсь правильно харчуватись і намагаюсь уникати стресів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.