10 найбільш затребуваних професій майбутнього

Ринок праці зараз змінюється так само стрімко, як і все навколо. Ще кілька років тому спостерігався шалений попит на продавців-консультантів для стаціонарних магазинів. Зараз такі торгові точки впевнено занурюються в кризу через зростання популярності онлайн-магазинів.

Попит на симпатичних говірких дівчат, що стають окрасою бутиків, поступово зменшується. Роботодавці шукають осіб, що можуть виконувати роль онлайн-консультантів інтернет-магазинів. Зовнішність в цій професії жодного значення не має. Важливішими є приємний тембр голосу, вміння спілкуватись, кмітливість, бездоганне володіння комп’ютером.

Подібні зміни відбуваються в багатьох галузях. У зв’язку з цим фахівці-футурологи The Future Laboratory, Microsoft та інших дослідницьких центрів намагаються прогнозувати, які професії майбутнього з’являться незабаром, або вже існують та обіцяють набути шаленої популярності в найближчі десятиріччя. За їх прогнозами ТОП-10 становлять:

1. Фахівець з відновлення еко-систем

Учені прогнозують, що до 2030 року населення нашої планети збільшиться в 1,5–1,8 рази. Це призведе до вичерпання багатьох ресурсів. Ідеться не тільки про корисні копалини, нафту та газ. Зменшиться кількість видів тварин, рослин. Збідніння флори й фауни призведе до неабиякої екологічної кризи.

У зв’язку з цим чи не найважливішими стануть фахівці, в компетенції яких буде відновлення екологічної самобутності різних куточків планети. Як саме люди цієї професії майбутньогоназиватимуться, поки не відомо. Але футурологи вже зараз прогнозують, що вони матимуть знання з генетики, біоінженерії та зможуть «відроджувати» втрачені види рослин і тварин.

2. Сіті-фермер

Друга за важливістю професія майбутнього. Міста зростають щороку. Їх населення — щомісяця. Щоб комфортно мешкати в «асфальтових джунглях», необхідно активніше впроваджувати озеленення. Тільки кисень, що виділяють рослини, допоможе міським жителям не відчувати задуху та залишатись здоровими.

Цю проблему вирішуватиме сіті-фермер. Він буде планувати та впроваджувати озеленення міських вулиць та будинків. За прогнозами вчених, через брак корисної площі в майбутньому всі багатоповерхівки будуть облаштовані компактними городами та садами. На дахах будинків люди вирощуватимуть овочі та фрукти для власного споживання.  

3. Онлайн-лікар

Уже зараз багато користувачів інтернету намагаються самотужки лікувати свої захворювання, отримуючи знання з «всесвітнього павутиння». Тільки найбільш свідомі йдуть до поліклініки та лікуються, як треба.

В майбутньому ця практика набуде іншого формату. Медпрацівник «прийде» до пацієнта додому і стане онлайн-лікарем. Представник цієї професії майбутнього вестиме прийом та надаватиме консультації через скайп, вайбер чи подібні програми. Показники тиску, пульсу, тощо будуть вимірювати портативні пристрої, подібні до сучасних смарт-годинників.

4. Боді-дизайнер

Пластична хірургія набуватиме щороку все більшого значення. Вчені очікують, що в 2020–2030 роках в цій галузі станеться значний прорив завдяки бурхливому розвитку біоінженерії. Люди зможуть без зусиль змінювати тканини свого тіла, навіть цілі органи. І тут на допомогу хірургові прийде боді-дизайнер, який робитиме «макет» бажаного тіла клієнта.

5. Тренер із майнд-фітнесу

Вдосконалити можна буде не тільки свою фізичну оболонку, а й ментальні здібності. Шалено популярні зараз тренінги поступово зникнуть. На зміну коучам прийдуть персональні тренери з майнд-фітнесу. Так, професії майбутнього будуть дуже творчими та максимально наближеними до споживача «продукту».  

Майнд-тренери плануватимуть програму інтелектуального розвитку для кожної окремої людини. «Підтягуватимуть» конкретно її слабкі сторони. Що там кульгає: пам’ять, швидкість читання, розуміння психологічних особливостей окремих людей? Всі питання — до особистого тренера з майнд-фітнесу! Він пропише персональну програму розвитку, і незабаром ці прогалини зникнуть.

6. Проектувальник фінансової траєкторії

Питанням побудови кар’єри вже зараз стурбовано багато людей. Всі намагаються піднятись на вищий щабель кар’єрної драбини. В майбутньому ця тенденція буде значно більш вираженою.

Отже, виникне необхідність у фахівцях, що зможуть підказати, куди йти вчитись після школи, те згодом працювати та які кроки робити, щоб впевнено зростати в професійному та фінансовому плані. Цю вкрай важливу інформацію й надаватимуть представники нової професії майбутнього— проектувальники фінансової траєкторії.

7. Проектувальник 3D-друку

Фахівці в цій галузі є вже сьогодні. Оскільки використання 3D-принтерів буде поширюватись, попит на спеців, що зможуть працювати з такою технікою, тільки зростатиме.

8. Інженер-розробник хатніх роботів

Хочемо ми цього чин і, але слідом за роботами-пилососами в помешкання жителів міста прийдуть більш людиноподібні розумні механізми. Роботи виконуватимуть хатню роботу, наглядатимуть за дітьми, розважатимуть самотніх людей.

Фахівці, що будуть займатись їх розробкою та пристосуванням до людських потреб, зароблятимуть шалені гроші. Тим, хто з технікою на «ти», варто вже зараз про це замислитись.

9. Дизайнер віртуальної реальності

За прогнозами експертів, ринок VR-приладів найближчим часом значно зросте. За 7–8 років він перетне межу 45 млрд американських доларів. Люди майбутнього значно більше часу проводитимуть блукаючи по казкових віртуальних світах.

Втім, іграми все не обмежиться. Дизайнери-проектувальники віртуальної реальності будуть створювати віртуальні шопінг-центри, музеї, офіси компаній, конференц-зали, муніципальні установи, тощо.

10. Віртуальні гіди та digital-коментатори

Люди, що відчувають невимовний екстаз від споглядання витворів мистецтва, в майбутньому зможуть насолоджуватись цим дивом значно частіше. Експерти вважають, що більшість зайнятих людей за 30–40 років надаватимуть перевагу віртуальним музеям та картинним галереям. В нагоді стануть такі нові професії майбутнього, як віртуальний гід та digital-коментатор.

Ось у такому напрямку розвиватиметься ринок праці в найближчі 20–40 років. З’являться зовсім нові професії майбутнього, розвиватимуться деякі вже існуючі напрямки.

Що робити школярам сьогодні, щоб у дорослому житті користуватись попитом роботодавців? Звернути увагу на такі галузі, як IT, робототехніка, хімія, біологія, менеджмент. Постійно цікавитись новими розробками та старанно шукати знання — не тільки розваги — в інтернеті.

10 найбільш затребуваних професій майбутнього

5 коментарів до “10 найбільш затребуваних професій майбутнього

  1. Im excited to discover this web site. I need to to thank you for ones time for this wonderful read!! I definitely savored every bit of it and I have you bookmarked to look at new information in your web site.

  2. I was pretty pleased to discover this great site. I need to to thank you for your time for this particularly fantastic read!! I definitely appreciated every part of it and I have you book marked to see new stuff on your blog

  3. I was extremely pleased to discover this page. I want to to thank you for ones time due to this wonderful read!! I definitely appreciated every part of it and I have you bookmarked to look at new information on your web site.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.