Топ 7 лайфхаків, як швидко вивчити англійську мову

Звісно, ніхто не хоче вивчати англійську мову повільно. Кожен, хто зацікавлений у вивченні мови, хоче якомога швидше оволодіти нею. Ось чому ми зібрали 7 лайфхакiв, які допоможуть вам стати більш впевненими у спілкуванні англійською мовою, використовуючи найефективніші методи та стратегії навчання. Вам лишається прочитати ці лайфхаки і ефективно використати їх, та зробити у вивченні англійської трохи більше, ніж звичайно.

Лайфхак 1: Встановіть ціль та створіть навчальну стратегію.

Скажімо, у вас зараз рівень англійської мови Intermediate B1.

Чудово! Це хороший рівень. Однак, ваша мета повинна полягати у прагненні підвищити свій рівень до певної дати.

Наприклад, ви можете сказати: “Я хочу мати рівень С1 у англійській мові протягом 9-12 місяців”. Ця мета є конкретною і має термін. Пам’ятайте, що мета має залишатися досяжною, але бути амбітною.

Якщо ви поставите нереальні плани, незабаром відмовитесь від них. Але якщо ваша мета занадто проста, ви не побачите жодного прогресу і це не буде цікавим процесом. В результаті, ви теж відмовитесь від такого плану.

Тепер, коли у вас є мета, саме час створити свою стратегію навчання. Вона складатиметься з наступного:

• скільки часу ви витрачаєте на вивчення англійської мови на день / тиждень;
• що ви робите самостійно для ефективного вивчення мови.

Лайфхак 2: Вивчайте англійську самостійно кожного дня.

Переконайте себе вивчати англійську кожний день. Чому кожний?

Для цього є декілька причин:

• Це те, що вам реально ефективно допоможе, якщо ви хочете швидко вивчити англійську мову;
• Це створює певну звичку систематично звертатися до англійської мови;
• Повторення матеріалу, навіть протягом короткого часу, дає гарний результат.

Ви навряд чи можете розраховувати на швидке покращення рівня вашої мови, якщо відвідуватиме мовні заняття лише два рази на тиждень. Проте, є гарна новина – тепер ми можемо самостійно отримати доступ до необмежених ресурсів, що допомагають нам у навчанні. Є неймовірні додатки, які полегшують не тільки навчання, але й систематизують нас, нагадуючи про чергове короткочасне заняття.

Щоденна практика формує звичку. Візьміть за правило прочитати щось англійською, дізнатись щось нове у мові навіть тоді коли вам не хочеться цього робити. Не витрачайте на це багато часу, можливо, зробіть це під час якоїсь іншої справи. Наприклад, ви можете використати аудіопідкаст.

Лайфхак 3: Оточіть себе англійською.


Ви, мабуть, чули, як інші це говорили раніше, правда?

Слухайте аудіозаписи англійською мовою. Читайте тексти англійською мовою. Дивіться відео англійською мовою. І є причина – це реально працює. Але з певними обмовками.

Наприклад, не зосереджуйтесь на перегляді фільмів, якщо вам не дозволяє їх зрозуміти ваш початковий рівень. Адже дуже скоро вам це набридне і ви остаточно відмовитесь від цього.

«Який же тоді вихід?», – запитаєте ви.

Треба обирати пісні, підкасти, відео, книги, які задовольнять не тільки ваш поточний рівень, але й будуть вам цікаві за змістом. Ось для прикладу декілька критеріїв:

• Це підходить для вашого поточного рівня англійської;
• Вам цікавий сам матеріал;
• Це саме та мовна лексика, яка може стати вам у нагоді;
• Англійська із вашої професійної сфери або стосується вашого хобі.

Ще один чудовий ресурс – це література адаптована для певного рівня. Оригінальний твір переписується в рамках певного рівня для учнів, які вивчають англійську мову. Обирайте книги, що відповідають вашому рівню, і насолоджуйтесь ними. Можна знайти й аудіокниги.

З часом ви будете наближатися до оригіналів аудіо, відео чи текстів. Ваш рівень буде підвищуватись і дозволить обирати більш складні матеріали. Але поки що оберіть ті, які адаптовані для вас.

Лайфхак 4: Використання умисної практики для швидкого вивчення англійської.


Коли ви дивитесь, читаєте, слухаєте – ви навчаєтесь пасивно, з умисною практикою ви навчаєтесь активно. Ось кілька прикладів такої практики:

• Написання текстів самостійно;
• Проведення уроків із репетитором;
• Вдосконалення своєї вимови через вивчення звуків і вимовлення їх з використанням методу TF(про нього поговоримо трохи згодом).

Така практика потребує значно більших зусиль, ніж, наприклад, прослуховування аудіокниги. Проте, це потужний вклад в удосконалення мови, тому радимо займатись цим.

Лайфхак 5: Використовуйте TF метод вже сьогодні.


The To Fluency Method (також відомий як LRRC Method) – це простий спосіб покращити вимову, граматику та словниковий запас.

Як це працює?

1. Прослухайте речення;
2. Повторіть речення і запишіть свою вимову;
3. Прослухайте свою версію та оригінал;
4. Підлаштуйте свою вимову до оригіналу і повторіть декілька разів.

Починаючи з третього пункту ви відчуєте певний опір. Багатьом людям не подобається звук власного голосу і їм потрібно справді зосередитись, щоб цей метод діяв. Змиріться із цим, адже цей метод дійсно ефективний і потрібний.

Ось що є ключовим: не використовуйте цей метод для окремих слів – використовуйте речення та фрази. Чому?

Тому що ви дізнаєтесь набагато більше, якщо використовуватиме речення. Ви засвоїте граматику та звернете увагу на структуру речень. Це набагато ефективніше, ніж окреме вивчення граматичних правил. Крім того, ви будете поповнювати словниковий запас у контексті.

Лайфхак 6: Потрібна розмовна практика.


Почнемо говорити про те, як це все реалізувати на практиці і для чого.

Умисна практика, про яку ми вже говорили – це як футбольне тренування, а реальні бесіди – це безпосередньо гра у футбол. Чи може існувати одне без іншого?

Як ви можете отримати більше мовної практики?

• Можна займатися із репетитором (у тому числі із носієм мови);
• Можете приєднатися до мовного обміну;
• Можете приєднатися до місцевого клубу англійської мови;
• Можете знайти співрозмовника у мережі.

Найняти вчителя – це чудово, звісно, якщо ви можете собі це дозволити. Вчитель надасть вам відгук про ваші помилки та допоможе вам у вашій умисній практиці. Вчитель також буде підготовлений до уроку згідно вашого рівня англійської мови.

Мовний обмін – це весело. Ключовим є пошук потрібної для вас людини. Що ж таке «мовний обмін»?

Ви розмовляєте з тим, хто знає мову, яку ви хочете вивчити, і хоче вивчити мову, яку ви знаєте. Якщо ви вивчаєте англійську, знайдіть англомовну людину, яка хоче вивчити українську мову або російську. Таким чином, ви витрачаєте половину часу, розмовляючи англійською, а половину часу – рідною.

Ви також можете знайти людей у своєму населеному пункті, які бажають практикувати англійську (можливо серед бажаючих знайдеться і носій англійської мови, який бажає поспілкуватись із місцевим населенням).

Лайфхак 7: Вчимо англійську, яка вам потрібна.


Ми вже трохи говорили про це, але тепер виділимо це окремо.

Фокусуйтесь на тому типі англійської мови, яку ви будете реально використовувати.

В цьому контексті наведемо приклад. Різниця між книгою Шекспіра та побутовими об’явами на англомовних інтернет-ресурсах колосальна. Дайте собі відповідь – ви будете проводити літературні вечори чи, наприклад, шукатимете роботу?

Ось так ви можете швидко стати більш ефективним у вивченні англійської мови. Ми відверто не хочемо, щоб ви витрачали час на вивчення речей, які не є важливими.

На останок невелика статистика від BBC: «Якщо ви вивчите лише 800 найпоширеніших словосполучень з англійської мови, ви будете здатні зрозуміти 75% мови, якою розмовляють звичайному житті».

Топ 7 лайфхаків, як швидко вивчити англійську мову

38 коментарів до “Топ 7 лайфхаків, як швидко вивчити англійську мову

  1. I was pretty pleased to discover this great site. I need to to thank you for your time for this particularly fantastic read!! I definitely appreciated every part of it and I have you book marked to see new stuff on your blog

  2. I was extremely pleased to discover this page. I want to to thank you for ones time due to this wonderful read!! I definitely appreciated every part of it and I have you bookmarked to look at new information on your web site.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.