Здоров'я

Великі секрети маленьких рослин – трави-релаксанти

Кожен, мабуть, був у такій ситуації - ліг спати наче не надто втомлений та щей не так пізно, а сон, як на зле, не йде. Вже порахована сто перша вівця та ще й пастух Любчик впридачу, а сна як не було! Аби уникнути таких ситуацій, або ж оперативно їх вирішити, найкраще, звичайно, підходять природні натуральні помічники - трави.

Одні з них мають ефект анксіолітичний, інші діють розслаблюючи напружені м’язи спини, шлунку, живота – і все це відбувається без шкоди нашому організму. Недарма люди віками їздили до травників з тими негараздами, на які сучасна медицина іноді руками розводить.

До вашої уваги представлено структуровану інформацію по травам-релаксантам, яка підтверджена багатьма дослідами, та єфективно діє на людей віками. Впевнені, ця інформація буде корисна і Вам.

Отже, королівськими особами серед рослин-релаксантів є меліса, липа, валеріана, пасифлора (маракуйя) – приймати ці трави можна в будь-якому вигляді: настоянки з трав, сушені екстракти у формі таблеток, трав’яних чаїв із одного чи кількох компонентів.

В останньому випадку точного дозування активної речовини ніхто не вкаже, все це дуже індивідуально і приходить з часом та досвідом. Хоча інтернет, книги нам дають норми середнього дозування трав, але ж у кожного різна реакція, метаболізм та вага.

Наприклад, щоб заспокоїтись, доросла людина може випити 300 мл чаю із рум’янку (ромашки лікарської), а от дітям цей же чай подають у маленьких чашках. Як бачите, все дуже і дуже індивідуально, але поступово всі пристосовуються до своїх потреб і розуміють дозування трав.

Гарним методом нічної релаксації також є аромотерапія, це прекрасно замінює трав’яні чаї і у туалет не потрібно потім так часто бігати.

Детально зупинюсь на заспокійливих та снодійних травах.
Мелісу завжди призначають лікарі-натуропати для зняття розладів кишечно-шлункового тракту, нервової системи, печінки, жовчного, для зняття стресу та зниження нервозності, для зняття спазмів шлунку довготривалої дії.

У листі меліси містяться: ефірні олії; дубильні речовини; органічні кислоти; вітамін С, вітаміни групи В; залізо; кальцій; калій; цинк; магній; селен. Насіння меліси містить 20% жирної олії.

Пасифлора лікувальна (маракуйя), окрім як рослина для прикраси саду, є природнім анксиолітиком, сприяє гарному сну та розслабленню. Чаї, настойки та екстракти з висушеної трави приміняють як спазмолітичні, антибактеріальні, протигробкові засоби.

Пасифлора входить до складу фармацевтичних препаратів, які мають седативну (заспокуйливу) дію. Також біологічно активні компоненти пасифлори допомогають при лікуванні наркотичної та алкогольної залежностей!

Липа допомогає природньому розслабленю та покращує систему кровопостачання, використовують в лікуванні листя та квіти липи.

Валеріана корисна для заспокоєння відчуття тривожності, при безсонні використовується з пасифлорую, разом вони підсилюють дію одна одної.

Для лікувальних мазей та масажних олійок використовують таку траву як розмарин, яку ми знамо як кухону спецію багату на єкстракти; єфективно діє розмарин при полегшенні м’язових спазмів та спазмів при менструації. Аналогічну дію має лаванда, вона послаблює м’язи.

Аромотерапія травами.

Якщо розчинити в звичайній олії пару крапель ефірної олії мигдалю то таку олію можна приміняти при массажі чи для аромотерапії. Головний єфект при вдиханні парів мигдалю – послаблення м’язів. Також гарно діє на напружені м’язи комбінація єфірних олій лаванди, розмарину, грейпфрукта з мигдальною олією – це додатково активує кращий кровообіг, вирішує проблеми з затримкою води (знімає набряки).


Ефірні олії також добавляють у солі для ванни, це дає єфект розслаблення, але такі ванни не можна приймати більше ніж 15 хвилин!

За наглядним прикладом значення лікувальних трав не потрібно далеко ходити: у будь-якій аптеці світу є куточок з продажу лікувальних трав, зборів трав у чайних пакетиках, настоянок, та безліч медичних препаратів до складу яких входять єкстракти та ефірні олії трав.

Це не заклик відмовитися від ліків взагалі, але природніми методами лікування можна замінити, мабуть, чи не половину домашньої аптечки, що покращує не лише здоров’я, а й наш бюджет.

Напишіть коментар