Саморозвиток

10 найдивніших страхів людини

Відколи себе пам’ятаємо, навколо нас існували речі, яких ми боялися та остерігалися. З часом боязнь зникала або ж навпаки, набувала все більш загрозливих форм. Комусь вдалося здолати свої страхи, а інші ж капітулювали перед своїми фобіями. Та й світ довкола невпинно змінювався, що призвело до появи нових боязней. Нікого не здивуєш страхом висоти чи павуків, але є й такі, які звичайній людині важко уявити.

Розглянемо деякі з них.

1. Барофобія – страх гравітації. Зазвичай він буває спровокований падінням з висоти у дитинстві. Такі люди дуже бояться, що коли за якихось обставин на Землі збільшиться сила тяжіння, то їх розплющить.

2. Сомніфобія – боязнь сну. Щоб далеко не ходити над поясненнями, варто лише загадати або переглянути фільм «Жах на вулиці В’язів» з Фредді Крюгером. Загалом деякі лікарі не вважають її за фобію, а, навіть, зараховують до психічних захворювань.

3. Гексакосіойгексеконтагексафобія – страх перед числом 666. Здається, що ми стільки разів зустрічали його у голлівудських жахастиках та на сторінках книг, що не маємо лякатися. Але є такі люди, які вкрай панічно до нього відносяться. Вони уникають його і вираховують з інших чисел та імен. Мабуть, їм не так просто жити.

4. Філемафобія – боязнь поцілунків. Цей вияв почуттів є одним з найсвітліших у нашому житті, але в декого він викликає стрес та дискомфорт. Ці люди бояться вторгнення в свій особистісний простір, сприймають поцілунок як заборонений плід, за яким наступить відплата або ж взагалі як джерело хвороботворних бактерій.

5. Хоміхлофобія – страх перед туманами. Насправді цей страх перед звичним природнім явищем зустрічається нерідко. В тумані цим людям ввижаються якісь чудовиська, примари, небезпечні місця. Вони навіть можуть змінити місце проживання, щоб уникати цього жахливого для себе явища.

6. Метрофобія – боязнь поезії. Її прославляло чимало видатних постатей історії, її творці відомі цілому світу, а нею захоплюються мільйони людей в цілому світі. Але все ж знаходяться такі, що вкрай бояться поетичних рядків. Ці люди не куплять збірку поезій чи листівку з віршованими рядками. Їх страх часто пояснюють неможливістю зрозуміти римоване слово.

7. Дорофобія – страх отримувати чи робити подарунки. Досить лише згадати відомого персонажа доктора Шелдона Купера зі серіалу «Теорія великого вибуху», в якого були наявні всі ознаки цього страху. Насправді, вона не зовсім смішна, а її витоки варто шукати серед дитячих комплексів.

8. Пентерафобія – боязнь тещі. Насправді таке існує не лише в анекдотах, а й у справжньому житті.

9. Імоджіфобія – це страх відправити невірний стікер чи смайликах під час спілкування в Інтернеті, в соціальних мережах. Факт неправильного вибору викликає у людей страх нерозуміння та, відповідно, дискомфорту.

10. Омрофобія – боязнь дощу. Як вважають деякі психологи, коріння цієї проблеми варто шукати в дитинстві, коли малюкам заборонялося виходити на вулицю під час дощу, щоб не захворіти. Та й саме це явище для багатьох символізує депресію.

Насправді, дивних страхів значно більше і це лише невеликий їх перелік. Інформацію про інші легко можна знайти у всесвітній павутині.

Напишіть коментар