Робота

3 простих кроки для отримання високооплачуваної роботи

Хочете заробляти більше, але не впевнені, що знайдете підходящу роботу? Повірте в свої сили, головне — вміти шукати. Розкриваємо секрети ефективного пошуку нової роботи. Дотримуйтесь наших порад, і високооплачувана посада не змусить себе довго чекати.

Крок 1. Визначтеся з напрямком

Не завжди варто обмежувати себе однією вузькою сферою. Освоєння суміжних навичок іноді приносить більший дохід, а часу на навчання потрібно не так вже й багато.

Розглянемо приклад. Ольга 5 років пропрацювала в ательє. Щоб збільшити заробітну плату, вона подалася на тримісячні курси весільних стилістів і по закінченні влаштувалася у весільний салон. В ательє Ольга заробляла 7000 гривень, а у весільному салоні її дохід виріс в півтора рази.

Крок 2. Складіть резюме

Резюме-це візитівка, за якою рекрутери проводять первинну оцінку претендента. Ось інформація, яку обов’язково потрібно вказати:

Фотографія і контакти

За статистикою, на резюме з фотографією відповідають в 3 рази частіше. В контактах вкажіть місто проживання, номер мобільного телефону та е-мейл. Якщо ви готові до переїзду, напишіть про це.

Бажана посада і зарплата

Універсальна порада — вказувати очікувану зарплату на 15-25% вище нинішньої. Наступні торги між працедавцем і робітником щодо суми заробітної плати – нормальний процес.

Звичайно, можна написати винагороду істотно більше, але тоді є ризик “відлякати” багатьох рекрутерів з цікавими для вас пропозиціями.

Освіта

Вказуйте тільки актуальні дипломи та сертифікати. Наприклад, якщо ви претендуєте на посаду менеджера з продажу, не варто писати, що ви навчалися нарощуванню вій. А ось пройдені курси з іноземних мов можуть стати в нагоді.

При цьому про наявність вищої освіти, нехай і за іншою спеціальністю, неодмінно варто сказати.

Досвід роботи та навички

Вказуйте тільки той досвід, який буде цікавий роботодавцю. Не варто розповідати про півторарічну роботу офіціантом, якщо ви не претендуєте на роботу в аналогічній сфері.

Правильно формулюйте текст про свої досягнення, щоб він відповідав на питання «що зроблено», а не «що робилося». Наприклад, більш вдалим буде написати не «працював над збільшенням продажу», а «збільшив рівень продажів у відділі на 30% за півроку».

Краще резюме – це коротке й інформативне одночасно. Обсяг не повинен перевищувати двох сторінок.

Крок 3. Пройдіть співбесіду

Ось кілька порад, щоб зустріч з потенційним роботодавцем пройшла успішно.

• Одягайтеся згідно дрес-коду. Охайність і доречність одягу дуже важлива, адже зустрічають, як відомо, саме по одежі.

• Не запізнюйтесь. Своєчасний прихід — показник відповідального ставлення до роботи.

• Вивчіть інформацію про компанію. Проявивши інтерес до майбутньої роботи, ви демонструєте повагу до роботодавця.

• Не варто скаржитися на попереднього роботодавця. У відповідь на питання, чому ви вирішили змінити роботу, не варто звинувачувати колишнє керівництво в тому, що вас “не зрозуміли” або “недооцінили”. Краще сказати про бажання розвиватися і заробляти більше – це буде більш доречно.

Отже, пошук високооплачуваної роботи буде успішним, якщо підійти до питання грамотно. Але не слід звільнятися до того, як ви не отримаєте пропозицію про нову роботу.

Напишіть коментар