Саморозвиток

Як зробити 3D-декупаж своїми руками

3D-декупаж (пап’є-толе, тримірний декупаж, арте-франчез) - це мистецтво створення об’ємних зображень з плоских друкованих малюнків. Зразки східних тримірних колажів, завезені до Європи три століття тому, дали поштовх для створення подібних об’ємних зображень, якими прикрашалися предмети інтер’єра.

Однакові малюнки накладали у декілька шарів на основу, потім рельєфне зображення багато разів лакували. Таким декором прикрашали меблеві поверхні, стіни, шкатулки, футляри.

Найбільш популярним цей стиль декупажу став у Америці в 30-х роках минулого століття. Період після економічної депресії не сприяв використанню великих коштів для створення предметів декора, тому американці почали створювати шедеври пап’є-толе за допомогою звичайних листівок. Вони вирізали малюнки з паперових поздоровлень, що після свят накопичувалися у домівках.

Другий сплеск популярності 3D-декупажу прийшовся 70-80-і роки минулого століття. Знову світ захоплюється цим видом мистецтва. І дійсно, захоплюватися є чим: пап’є-толе дозволяє передати рельєфність, об’єм і красу ліній малюнка. Рослини, тварини, люди оживають, викликаючи почуття подиву і замилування.

При створенні пап’є-толе виділяють три зони: фон, лицеві об’ємні зображення та проміжні шари. Готуючись до створення шедевру, проаналізуйте, яким з елементів треба надати рельєфності. Уникайте складних зображень, наприклад, крон дерев, пухнастих тварин, волосся – з ними буде складно працювати і результат навряд чи задовольнить вас, якщо ви новачок. Для дебюту краще вибирати квіти, натюрморти, нескладні архітектурні зображення, тобто предмети з чітко окресленими лініями.

Інструменти, що знадобляться для роботи – це гострий ніж, загнуті ножиці, пінцет, пластикова дошка, на якій буде виконуватися робота.

Також потрібні кольоровий папір та силиконовий клей. Папір для пап’є-толе повинен бути різнофактурний і досить цупкий. Якщо він тонкий, то клей просочиться на лицевий шар; але й занадто цупкий картон також може спричинити проблеми при склеюванні малюнків і їхній подальшій обробці. З цієї ж причини треба вибирати тільки силиконовий клей без вмісту оцтової кислоти, бо тоді рідина просочиться на верхній шар зображення і робота може бути зіпсованою.

Головне при створенні картин – намагатися створити рельєфне зображення таким, яким його сприймає око. Тобто мало просто склеїти малюнки; ми маємо робити скульптуру.

Покриття зображень лаком збільшить ефект 3D, адже поверхня буде відображати сонячне світло. Проте якщо ви хочете підкреслити «раритетність» зображення, надати йому старовинного колориту, то лак застосовувати не варто. Інколи майстри роблять об’ємну рамку для зображення – вона надає картині завершеності. Також власноруч створений шедевр можна прикрасити елементами живої природи (листям, квітами), атласними стрічками або будь-якими предметами для декупажу.

Напишіть коментар