Відпочинок

5 найдивніших фільмів в історії кіно

В історії світового кіно є чимало стрічок, які вирізняються своєю незвичайністю та епатажністю. Втім, якщо скласти свій топ найхимерніших з них, то в кожного він буде іншим. Що не кажіть, але всі ми різні, маємо власний світогляд, відтак сприймаємо побачене на екрані по своєму. Однак, є фільми, котрі мають надзвичайно багато шансів потрапити у список дивних кінострічок кожного.

1. «Конспіратори насолод» (1996) – стрічка чеського режисера Яна Шванкмаєра. Це історія шести звичайних людей, які живуть у Празі. Буденних на перший погляд, адже на людях, на видноті вони зливаються з усіма, намагаючись особливо не вирізнятися. Натомість всередині кожного з них вирує фонтан незадоволених пристрастей, сексуальних бажань та фантазій, інших маній, які приносять задоволення. Варто навести приклад лише одного з них. Художник одягає на себе костюм півня, що символізує чоловіче начало, знущається з ляльки-копії своєї сусідки, таким чином задовольняючи свої комплекси та бажання. Інші персонажі не менш дивні. Саме це об’єднує їх у своєрідний клан, соціальну групу, хоча вони не завжди знайомі між собою. Проте, під час випадкових зустрічей, вони відчувають спорідненість душі, свою власну внутрішню змову. Фільм знятий практично без жодного слова, в сюрреалістичній манері й без сумніву знайде свого шанувальника.

2. «Догвілль» (2003) – фільм від знаменитого датського режисера Ларса фон Трієра. Події розгортаються у вигаданому містечку десь в 30-их роках минулого століття. Його населення – лише двадцять двоє осіб, воно живе простим розміреним життям, але все змінюється, коли сюди потрапляє Грейс, втікаючи від переслідування поліції. У неї виявляється гангстерське минуле. Мешканці неохоче приймають чужинку до себе. Щоб якось заробити їх довіру та прожити у Догвіллі, вона починає погодинно працювати у кожного жителя. Виявляється, що вона, як особистість, лише підкреслює негативні сторони кожного з мешканців, від чого вони починають її ненавидіти. Поступово вони стають жорстокими до неї, перетворюють її на рабиню, а містечко – на в’язницю. Однак, і головна героїня, зовсім не безхарактерна і цікаво чи вистачать в неї терпіння пережити це все, чи проллється воно через вінця?

3. «Людська багатоніжка» (2009) – багато глядачів називають стрічку режисера Тома Сікса бридкою і відштовхуючою. Сюжет простий до неможливості. Дві американки приїжджають в Європу, щоб добряче відпочити. В Німеччині вони вирішують «відірватися» у нічному клубі, проте машина на шляху ламається і вони залишаються одні серед лісу. Вони надибують будинок, в якому живе доктор Хайтер. Як виявляється, новий знайомець займався розділом сіамських близнюків, але тепер його захопила інша маніакальна ідея – він схоче об’єднати три людські організми в один з єдиною травною системою. Що з цього вийшло, можете переглянути самі. Як і дасте оцінку стрічці щодо доцільності його перебування у цьому хіт-параді.

4. «І карлики починають з малого» (1970) – це друга стрічка культового німецького режисера Вернора Херцога. Події у кінокартині відбуваються у латиноамериканській колонії, мешканцями якої є близько десятка ліліпутів. Якось вони вирішують скинути владу і все поринає у хаос революції та анархії. Поступово події починають набирати все більших і більших обертів, а дії повсталих набувають гротескного абсурдного характеру. У цьому фільмі режисер хотів показати наскільки може деградувати особистість в умовах вседозволеності та беззаконня. Сюжету, як такого нема. Це радше калейдоскоп картинок, що змінюють один одного, цілком в дусі «нової хвилі». Фільм викликав неоднозначне враження у глядачів та критиків і, навіть, був заборонений для показу у ФРН.

5. «Пі» (1997) – це дебют в кінематографі відомого режисера Даррена Аронофскі. Стрічка розповідає про геніального математика Макса Коена. Впродовж багатьох років він намагається вирахувати універсальну формулу буття. Він вважає, що все у світі управляється за допомогою чисел. Згідно його висновків: математика – це мова природи, довкола нас оточують числа, а все можна внести у певну систему. Ці пошуки не проходять для нього безслідно. В математика починаються психічні розлади, галюцинації та манія переслідування. Та й в житті появляються дивні люди, яким небайдужі результати його дослідження. Фільм відзнятий у чорно-білих тонах, двома камерами, одна з яких показує світа очима персонажа, а друга слідкує за ним, відтак у глядача виникає ефект присутності, відчуття себе на місці героя.

Загалом це лише верхівка айсберга дивних фільмів, які подарував нам кінематограф, а основний масив схований під поверхнею незнання.

Напишіть коментар