Відпочинок

Ботсвана – перлина африканського континенту

Ботсвана - одна із найкращих та безумовно найпривабливіших для відвідування країн у Південній Африці. Її дивовижна та первозданна природа заворожує погляд кожної людини. Неперевершеної краси ландшафти та різноманітність рослин, тварин і особливо птахів здивує, захопить і змусить вас закохатись в цю країну назавжди.

Основна інформація

Хоча площа території Ботсвани приблизно рівна площі Франції, в цій країни мешкає не більше двох мільйонів людей. Доситьзручним для відвідувачів є те, що офіційною та поширеною мовою в країни є англійська. Також варто зазначити, що головнарелігія – християнство. Столиця – місце Габороне.

Клімат країни субтропічний. В серпні відчуваються піщані бурі, адже приблизно 70 відсотків терену займає пустеля Калахарі. З листопада по березень бушує сезон дощів. Температура повітря взимку становить близько 30 С, а влітку – 20 С.

Ботсвана вважається однією із найзаможніших африканських країн, з низьким рівнем злочинності та досить розвинутим туристичним сервісом. Понад мільйон туристів щороку відвідує цю державу.

Краєвиди та природа 

Як було згадано, пустеля Калахарі розташовується на більшій частині території країни. Північ займають паркові савани, де ростуть акації, баобаби та хлібні дерева. А от південні райони представлені переважно піщаними напівпустелями, в яких можна зустріти «живі камінці» та інші цікаві сукуленти. На північно-західному напрямку розташоваі гори. Найвища вершинамає назву Цодило і є майже 2 кілометри заввишки. 

Може скластись враження, що в країні не вистачає водойм, але це не так. Крупніша річка Окаванго протікає на південному заході. Навколо неї багато тропічних боліт, в яких ростуть папірус та очерет. Багатство тваринного миру цієї річки вражає. Тут можна зустріти бегемотів та крокодилів, водяних цапів, антилоп та місцевих специфічних тварин. 
Неймовірні картини можна побачити в дельті Окаванго, коли на на тлі заходу сонця спостерігаються фламінго, лелеки та ібіси. На саванах мешкають слони, зебри, буйволи та жирафи, зустрічаються антилопи гну, онікси. Дуже різноманітно представлено сімейство котячих: леви, гепарди та леопарди.

Не дуже приємно для туриста, але цілком природно для любої країни з тропічним та субтропічним кліматом, наявність комах та плазунів. При відвідуванні дикої місцевості потрібно бути обережними, адже в Ботсвані є скорпіони та отруйні змії. 

Місця для відвідувань

У Ботсвані ви не знайдете середньовічних паласів або шедеврів архітектури. Хоча все ж таки є тут справжня історично-культурна пам’ятка, занесена у Всесвітню спадщину Юнеско. Це наскальний живопис у районі пагорбів Цодило у пустелі Калахарі на північному заході. Понад 4500 малюнків, що відображають діяльність людини протягом тисяч років! Це місце становить духовну цінність для місцевого населення. Ще можна знайти невеличке поселення, де досі мешкають нащадки людей, що робили ці малюнки.

У столиці Ботсвани, місті Габороне, можна відвідати Національний музей та Галерею мистецтв, адже в країні працює багато художників. Саме місто має розвинену інфраструктуру і є дуже сучасним. До країни переважно приїздять туристи, закохані в краєвиди та дику природу, адже п’яту частину країни займають національні парки та заповідники.

Після відвідування спадщини Юнеско цікавим місцем можуть стати унікальні печери Гчвихаба, що були відкриті в 30-ті роки 20 століття. У печерах знаходяться різнокольорові сталактити та сталагміти, що сягають до 10 метрів заввишки.

Далі одразу завітаємо до відомішого національного парку Чобе, що розташовується на північному сході країни. Площа парку понад 50 000 км2. Він є одним з найбільших у світі та вважається найкрасивішим місцем Ботсвани, тому на його відвідуванняодного дня буде замало. Парк розділений на чотири різні екологічні системи: берег річки Чобе, болота Савуті та Линіаті, зони рівнин і лісів, що майже не відвідуються. 
Головним скарбом парку є слони. 

Найпотужніша популяція слонів у всій Африці мешкає тут. Це варто побачити на власні очі, адже слони такі величні тварини. 

На території парку працює багато гідів, які не лише супроводжують туристів, але і розповідають захоплюючі історії з життя тваринного світу. Переміщення територією парка відбувається на позашляховиках, але досить повільно. На світанку туристи виїжджають на сафарі, щоб побачити прайди левів, або вести спостереження за іншими великими кішками. Дуже часто ночівля відбувається в спеціальних кемпінгах в наметах під відкритим небом, що надзвичайно наближає до світу природи. Варто зазначити, що в річковій частині парку можна побачити бегемотів та крокодилів, а ще велику кількість водоплавних птахів. Для цього відвідувачам пропонують відправитися на водне сафарі на човнах. Це обов’язково треба зробити, адже це єдина можливість побачити тварин поблизу. Безпека забезпечується досвідченими рейнджерами. 

Не від’їжджаючи від столиці країни, можна помилуватися невеликим природним заповідником Моколоді. Тут мешкає дуже рідкісна популяція білих носорогів, можна зустріти жирафів, антилоп, дикобразів та крупних хижаків: леопардів та гепардів. Для туристів пропонуються спеціальні поїздки, що включають у себе відвідування Парка змій. Наступною зупинкою може стати національний парк Сентрал-Калахарі – другий за розмірами парк у світі. Цю територію обходять дощі, тому взимку тут найкраще спостерігати за тваринами. Можна побачити рідкісних антилоп оріксов. Насправді, майже кожна тварина, що мешкає тут, відноситься до рідкісних. Також у парку і досі проживає небагато представників племені бушменів.

Перелічувати місця для відвідувань можна довго, але майже всі вони об’єднуються одним. Неважливо де ви встигнете побувати під час подорожі: в дельті річки Окаванго, поблизу приток Лімпопо, у серці пустелі Калахарі, відвідаєте печери, а може лише побуваєте в одному із національних парків. Ви все одно зможете насолодитися неймовірною красою природи Ботсвани та зануритися у невідомий світ нових для європейської людини тварин та птахів. Якщо ви бажаєте справжніх вражень, тоді приїздить до Ботсвани!

А на згадку про подорож можна привезти плетені кошики із місцевого дерева моколване або килимки зі шкур тварин і, звичайно, тисячі фотографій того, що ви побачили.

Напишіть коментар