Здоров'я

Домашня фізіотерапія

Коли викручує суглоби.

Наші поради стосуються жінок середнього або похилого віку. Найчастіше саме в них «на погоду» викручує суглоби, вони болять, ниють. А допомога ж — поруч.

Ось ви готуєте обід. Чистите свіжі овочі на борщ або юшку. Лушпиння картоплі, моркви, цибулі летить у помийне відро. Постривайте! Складіть весь той попередньо помитий непотріб у каструлю, залийте холодною водою, прокип’ятіть 20 хвилин на невеликому вогні й настоюйте кілька годин.

Увечері, або коли матимете вільний час, тепле лушпиння висипте в полотняну торбинку. Пошити її можна власноруч. І не лише з полотна, а й з марлі, складеної кілька разів. Бажано, щоб торбинка відповідала розмірам ураженого суглоба, фіксують її бинтом. Знімають пов’язку вранці.

Щодня ви готуєте овочеві страви. То ж так само регулярно займайтеся лікуванням. За тиждень-півтора відчуєте полегшення. Наче захід простий, а він нічим не гірший від прогрівання УВЧ. Особливо, коли врахувати чергу до лікувального кабінету і можливість застудитися, йдучи додому після процедури.

Для прискорення процесу одужання зверніть увагу і на своє харчування. При артритах, пов’язаних з віком, слід щоденно вводити до раціону вівсяну кашу чи кисіль. Наваристих страв треба їсти якомога менше. Обмежено вживайте сіль, перець, гірчицю, хрін.

Полюбіть вінегрети. Вони того варті. По-перше, в них великий набір вітамінів та мікроелементів, конче необхідних при артритах

По-друге, олія, якою заправляєте їх, сприяє виведенню каміння та піску з жовчного міхура. До речі, бурякове лушпиння, яке залишається при готуванні вінегрету, можна використовувати так само, як і те, про яке ми розповіли.

Як позбутися судом ніг

Багатьох людей, особливо в похилому віці, часто турбують неприємні, а часом і болючі судоми в литкових м’язах.

Найчастіше це трапляється після сну, коли виникає фізіологічна потреба потягнутися.

Такі ж судоми іноді турбують і плавців. Виникають вони, як правило, в нозі, витягнутій пальцями вперед.

Якщо ж потягнути ногу вперед п’ятою, розгинаючи пальці стопи на себе і розслаблюючи м’язи литки й ноги, судомин можна запобігти.

Робити це слід регулярно. Багато хто користуюся цим методом п’ятий рік, і досить успішно.

Напишіть коментар