Здоров'я

Вживання ефірних масел

Досить популярний сьогодні метод грунтується на вживанні ефірних масел різних рослин. Цей метод дуже допомагає при лікуванні багатьох захворювань: ефірні масла відмінно захищають від безлічі хвороботворних грибків і бактерій, впливаючи на обмін речовин.

Проникаючи в шкіру, потрапляючи в мозок через наші дихальні шляхи, ефірні масла знезаражують, знімають судоми, заспокоюють біль. Але не треба забувати про зворотну сторону медалі. Масла можуть нашкодити, якщо приймати їх в дуже концентрованому вигляді. Ароматерапевтичні засоби впливають безпосередньо на психіку людини, тому слід користуватися лише тими ефірними маслами, запах яких вам приємний, не викликає роздратування або алергічних реакцій. Доза масла або масажної масляної суміші також підбирається індивідуально.

Багато що залежить від характеру шкіри: темна шкіра менш чутлива, чим світла. У дітей і жінок тонший нюх, ніж у чоловіків і людей літнього віку. Тому дуже важливо підібрати потрібне дозування і запах. А для того, щоб визначити, чи є у вас алергія на те чи інше масло, можна провести нескладний тест.

У домашніх умовах це роблять так: краплю ефірного масла розвести в 1мл води і крапнути одне краплю розчину на внутрішню сторону передпліччя. Якщо протягом 15 хвилин не зявиться почервоніння, масло иожна використовувати.

Крім того, при використанні ефірних масел потрібно орієнтуватися на свої відчуття. Запах має бути приємним і не викликати, наприклад, головного болю. В даний час аромотерапія застосовується при лікуванні застудних і психоневрологічних захворюваннях.

Це мякий і безпечний підхід до лікування і профілактики, але негайного ефекту від цього методу чекати не можна.

Якщо ви вагітні, слід обовязково проконсультуватися з лікарем, перш ніж використовувати ефірні масла. Ефірні масла застосовують в народній медицині різними способами.

Інгаляції

Особливо ефективні при застудних захворюваннях. Для цього в миску з гарячою водою потрібно додати декілька крапель масляної суміші (відповідно до рецепту). Потім голову і плечі накрити махровим рушником або ковдрою, повільно і глибоко вдихати пару носом 7-10 хвилин. Після процедури слід витерти обличчя і 1 або 2 години не виходити на вулицю. Інгаляції роблять 2-3 рази на день.

Аромапалільниція

Є два різновиди цього пристосування – електричні і з відкритим вогнем. У ємність для води наливають теплу воду, потім в неї капають ефірне масло з розрахунку 2 краплі масла на 5 квадратних метрів площі.

При використанні аромапалільниці слід пам’ятати, що ємність для води має бути чималою, аби вода не закипала, інакше якість і аромат масла можуть змінитися не на краще; відстань між ємністю і джерелом тепла має бути не менше 10 см. Не забувайте про правила пожежної безпеки: не залишайте аромапалільницю, що горить, без нагляду і в межах досяжності дітей.

Ароматичні ванни

Це одна з найприємніших профілактичних і лікувальних процедур. Температура води у ванні має бути не нижче 35 градусів. Ефірне масло можна розчинити в 1 стакані молока (вершків) або 1 ст.ложці меду, потім влити у ванну. Ароматичну ванну слід приймати 15-20 хвилин, потім досуха витертися і відпочивати в ліжку як мінімум 1 годину.

Напишіть коментар