Дім та сім'я Здоров'я

Правильне харчування при вагітності

Вагітність – особливий стан жінки і період особливої відповідальності перед майбутньою дитиною. І тут не має бути ніяких дрібниць – ні в гігієні, ні в заняттях роботою чи спортом, ні в харчуванні. Саме про харчування і йде мова у цій статті.

Передусім, треба запам’ятати головне: після їжі треба залишатися злегка голодною, аніж з відчуттям переїдання. Дотримуйтесь такого принципу харчування: їсти частіше, але менше: 5-6 раз на добу потроху, а востаннє за 2,5-3 години перед сном. Пізніше – украй не рекомендується, хіба що випити півсклянки кефіру або з’їсти невелике яблуко.

Під час вагітності майбутній матері треба приділяти підвищену увагу до харчування. Адже тепер їй треба турбуватися не тільки за своє здоровья, а й за здоровья маібутньої людини, яку вона носить під серцем.

Отже, якщо деякі продукти, що не завдають шкоди звичайним людям, для вагітних можуть бути шкідливими – як для дитини, що має народитися, так і для матері.

Що можна и що не можна їсти під час вагітності


Краще усього готувати їжу на пару, варити, тушкувати або запекати. Харчуватися вагітні мають виключно свіжими продуктам без консервантів, підсилювачів смаку і тому подібного.

Отож, консерви, ковбаси і таке інше, що передбачає довге зберігання, бажано з раціону вилучити.

Від фаст-фуду бажано відмовитись повністю.

Рекомендації по вживанню деяких продуктів:


Солодощі

Вживання харчів, що містять цукор, треба вкрай обмежити, а більше вживати солодких свіжих фруктів. Тістечка, шоколад та печиво мають в своєму складі багато жиру, що для майбутніх мам є дуже небажаним. Їх вживання треба обмежити.

Сіль

Щоби уникнути набряків та підвищення тиску, вживання солі та продуктів з підвищеним її вмістом вагітним треба вкрай обмежити.

Кава та чай

В чаї та каві присутня велика частка кофеїну, що може спризвести до маленької ваги малюка, сердечної дисфункції, або навіть до передчасних пологів чи навіть спровокувати викидень. Не ризикуйте – замініть каву фруктовими чи трав’яними чаями, або кавою без кофеїну.

Алкогольні напої

Вагітним жінкам вживати алкоголь, навіть так зване «безалькогольне» пиво, категорично заборонено: алкоголь проходить через плаценту і провокує передчасні пологи, викидень або загибель дитини в материнській утробі. Серед наслідків недостатьнього живлення плоду, спричиненого вживанням алкоголю, у народженої дитини можуть виникнути порушення психомоторного та розумового розвитку.

Напишіть коментар