Дім та сім'я

Переваги та користь грудного вигодовування

Від самого народження дитина отримує від мами не лише ласку, любов і турботу, але й безцінне харчування – грудне молоко. Адже материнське молоко – є найкращим харчуванням для новонародженого малюка, яке забезпечує йому повноцінні розвиток та зростання, тому що містить в собі всі поживні речовини. Але найважливішим є те, що у процесі годування, формується міцний емоційний зв’язок матері та дитини, який відіграє важливу роль у їхньому житті.

Грудне молоко з’являється не відразу, а через декілька днів після народження дитини. Однак незадовго до пологів, а в деяких жінок зразу після них, утворюється молозиво – субстанція жовтуватого кольору. Його кількість невелика, але достатня для новонародженого малюка. Молозиво у своєму складі містить більшу кількість білків, антитіл та поживних речовин, ніж майбутнє молоко, тому бажано немовля як найшвидше прикласти до грудей.

Через декілька днів у породіллі молоко дозріває . Воно поділяється на переднє та заднє. Переднє молоко – блакитнуватого відтінку, його виробляється більша кількість, а заднє молоко білого або жовтуватого кольору, воно багате на жири і вітаміни, тому жінці не варто передчасно змінювати груди, щоб малюк встиг висмоктати його повністю.

Раніше педіатри рекомендували дотримуватися режиму годування, тобто прикладати малюка до грудей через певний проміжок часу, але нині лікарі радять годувати малюка на вимогу. В ході такого годування виробляється свій власний режим, але не такий конкретний, як у першому випадку.

Щоб новонародженого забезпечити необхідною кількістю молока, мати повинна дбати про себе, а саме, правильно харчуватися, відпочивати і висипатися, адже під час сну виробляється гормон пролактин, що відповідає за кількість та якість молока, а гормон окситоцин за його витіканя назовні. Тому годуюча мама повинна вчасно відпочивати та отримувати позитивні емоції, щоб її малюк завжди був ситий та задоволений.

Лактація у породіллі встановлюється протягом перших місяців годування, під час яких можуть виникати лактаційні кризи. Лактаційний криз – це ситуація, під час якої зменшується кількість молока, що виробляється молочними залозами матері та не відповідає потребам малюка на даному етапі його розвитку. Дану проблему можна вирішити, а саме, частіше прикладати малюка до грудей, пити більше рідини, ввести в свій раціон лактостимулюючі продукти, а також спеціальний чай, що містить в своєму складі, такі трави як, фенхель, аніс, кріп, кмин, глід і молока буде в достатній кількості. Але якщо молока вироблятиметься занадто багато, то це може призвести то застою, а також маститу, тому потрібно слідкувати за потребами вашого малюка.

Багато жінок хвилюються через розмір та форму грудей, але вони аж ніяк не впливають на лактацію. Причину невдалого годування потрібно шукати в емоційному стані жінки, бажанні годувати грудьми та техніці прикладання. Правильно малюка потрібно прикладати так, щоб нижня губа дитини, під час смоктання, бути трохи вивернутою назовні, а верхня, добре притискала сосок до нижньої. В ході смоктання сосок масажується, тим самим стимулюється лактація. Чим частіше такий масаж відбувається, тим більше виробляється молока.

Тому новоспеченій матусі необхідний спокій, відпочинок, підтримка рідних людей, що дасть їй впевненість у своїх силах та настрій на довготривале годування. Адже дітки, які вживали мамине молочко ростуть здоровими, добрими та щасливими.

Напишіть коментар