Саморозвиток

Кварцові годинники: що треба знати перед покупкою

Кварцові годинники – продукт інженерної думки наших сучасників. Відколи ці хронометри з’явилися на ринку, пройшло всього півстоліття. Але завдяки найточнішому показу часу, високій надійності механізмів, доступності цін та мінімуму обслуговування вони настільки сподобалися покупцям, що склали серйозну конкуренцію механічним моделям.

Плануючи придбання такого аксесуара, для себе чи у подарунок, треба враховувати його функціонал, термін роботи батареї, а також матеріал корпусу, зручність ремінця та якість скла. Але всі ці харктеристики кварцового хронометра необхідно обирати, зважаючи на стиль життя його майбутнього власника, а також смак та манеру одягатися.

Матеріал корпусу і годинникового покриття

Надійність і довговічність роботи годинника, а також специфіка його експлуатації напряму залежать від того, який матеріал обрано для виготовлення корпусу чи в якості його покриття. Так, латунь чи алюміній можуть стати відмінною основою для бюджетних моделей і щоденного носіння, а полімери – для спортивних з відповідним одягом.

Кераміку, титан, а також золото чи платину часто використовують при виробництві аксесуарів преміум-сегменту. А нержавіюча сталь може стати основою для виготовлення хронометрів середнього цінового діапазону і відмінно підкреслить як діловий піджак, так і неформального фасону светр.

Ремінь чи браслет

Не менш важливо вдало підібрати браслет чи ремінь. Адже від цього напряму залежить не тільки естетична повнота образу, але і зручність носіння аксесуара. В якості матеріалу використовують метал, пластмасу, а також шкіру чи шкірозамінник.

Так, ремінець із м’якої шкіри стане гарним доповненням до брендового годинника і ділового костюма, а метал чи пластик на браслеті будуть виграшно підкреслювати спортивні моделі.

Обираючи браслет чи ремінь годинника, також важливо пам’ятати, що чим тонший зап’ясток, тим делікатніша повинна бути модель. А приміряючи годинник на руку, важливо звернути увагу на зручність застібки, яка значно впливає на комфорт носіння.

Годинникове скло

Матеріал, з якого виготовлене скло кварцового хронометра, також істотно впливає на термін його служби. Основними його характеристиками є прозорість, ступінь твердості і стійкість до подряпин.

Найміцнішим і найбільш прозорим вважається сапфірове скло. Проте воно і найдорожче одночасно. Такими шкельцями комплектують ударостійкі та спортивні моделі годинників. Воно підлягає обов’язковому маркуванню.

Прозорий пластик також важко розбити, але причиною цього є хороша гнучкість матеріалу. Служить досить мало, оскільки на ньому дуже швидко утворюються подряпини. Проте і коштує дешево.

Домінує на ринку масового виробництва кварцових годинників мінеральне скло. За сукупністю своїх характеристик, воно знаходиться в середньому діапазоні і вважається найбільш вдалим вибором у співвідношенні якості та ціни.

Наявність додаткових функцій

Явною перевагою кварцових годинників над механічними є наявність у них додаткових функцій. Найбільш поширеними вважаються:

календар;

24-х годинний формат відображення;

таймер;

будильник;

компас;

барометр;

глибиномір та інші.

Крім того, на таких пристроях часто можна спостерігати наявність декількох шкал, що дозволяють визначати певні величини. Наприклад, частоту серцевого ритму.

Впізнаваність бренду

Характеристика, яка, до речі, впливає не лише як показник статусу власника такого годинника. Бренд – це також показник надійності і довготривалої служби, яку виробник гарантує своїм ім’ям. Ознака того, що придбання кварцового годинника є надійним капіталовкладенням.

Напишіть коментар