Відпочинок

Ужгород: що варто побачити

Попри те, що за розмірами Ужгород є найменшим обласним центром України, за потоком туристів місто є чи не найпопулярнішим напрямком.

Історія його заснування сягає аж ІХ століття. На початку місто було під владою Угорщини, а пізніше й Австро-Угорської імперії. Ці історичні чинники призвели до виникнення у місті унікального колориту, що особливо яскраво виражається в культурі регіону, а також архітектурі та образотворчому мистецтві. Навіть офіційно затверджений вже за часи України герб міста, втілює в собі риси різних історичних періодів. На ньому зображена виноградна лоза та німецький щит на синьому тлі. Неперевершена і романтична атмосфера Ужгорода ваблять до себе туристів з усіх усюд.

Ужгород прекрасний для відвідування в будь-яку пору року, але найбільш бажана туристична пора у місті — час цвітіння сакур, що відбувається в кінці квітня — на початку травня. В цей час, все місто охоплює п’янкий аромат чудових фруктових дерев. Найбільша кількість їх, знаходиться на вулиці Набережній, яку ще називають “Алеєю сакур”. Для кожного туриста, що потрапив в Ужгород у цей час, та місцина обов’язкова для відвідування! Просто уявіть: з одного боку густо насаджені квітучі величезним цвітом сакури, а з другого гуркіт гірської холодної річки Уж. Неймовірно, чи не так? Туристи, що приїздять саме у цей час, радять відвідати вулиці Довженка та Ракоці, а також площу Пушкіна. Тут теж є густі насадження сакур.

Вхід в стару історичну частину міста уже сам є своєрідною атракцією. Через річку Уж перекинутий просторий пішохідний міст, що збудований ще на початку ХХ століття. Певно, це улюблене місце для фотографій у жителів та гостей міста. Звідси відкривається чудова панорама “Алеї сакур” та вишуканих старих будівель, а внизу гуркоче річка… На мосту теж є своя експозиція мінімалістичних скульптур, яку створив відомий митець Михайло Колодко. Скульптури так сподобались жителям міста, що деякі з них з любов’ю тепер називають на імена.

Кажуть, якщо вперше переходиш міст, то слід загадати бажання і воно неодмінно збудеться!

Зразу за мостом вас зустріне театральна площа. Звідси, куди не подивись, усюди чудові напрямки для піших прогулянок, але найкрасивішою будівлею, звісно, є будівля філармонії. Зведена ще в 1904 році, на початку вона була Синагогою. Будівля вирізняється яскраво червоним кольором та унікальним дизайном фасаду в неомавританському стилі. Мало є туристів, які не зупиняться тут на хвильку і не зроблять фото на пам’ять.

Обов’язковим місцем відвідування для гостей міста є, звісно ж, Ужгородський замок. Старовинна споруда добре збереглася. Тут навіть є залишки розвідного моста та місця звідки вівся оборонний вогонь з гармат. Через те, що сама фортеця знаходиться на Замковій горі, тобто, на певному підвищенні над містом, звідси відкривається неймовірний краєвид! На території замку облаштовані кілька різноманітних виставок. Тут є як художні роботи, так і експозиції присвячені історії рідного краю. За окрему плату вас проведуть у винний підвал та почастують найкращими зразками цього сонячного напою.

Гуляючи по Замковій вулиці, ви так чи інакше натрапите на Ботанічний сад. Кумедно, що у вихідні дні цей заклад не працює, але люб’язний сторож все одно пустить вас усередину, звісно, за невеличку винагороду. Всередині Ботанічного саду — справжнє недоторкане царство природи! Тут в різний час цвітуть магнолії, сакури, є понад 100 видів троянд тат кактусів… В оранжереї ростуть екзотичні тропічні рослини. Якщо ви приїхали навесні, то Ботанічний сад стане чудовим доповненням до прогулянки “Алеєю сакур”. Тут, в той самий час, розквітає пахуча рожева магнолія.

Після такої насиченої прогулянки вам, швидше за все, захочеться перепочити та поїсти. Якраз на вулиці Ольбрахта, що не далеко від замку, розташоване найвідоміше кафе Ужгорода – “Під замком”. Його цілком можна вважати й музеєм. Тут зібрані експонати минулого часів Австро-Угорщини та Радянського Союзу. Вони ефектно доповнюють інтер’єр кафе. Друге таке омріяне місце відпочинку в Ужгороді — найкраща в Україні “Хінкальня”, що розташована по вулиці Фединця 12. Тут ви можете скуштувати гострі грузинські страви й запити їх найкращими винами. Деякі туристи спеціально їдуть саме сюди. Для посиденьок у вечірній час обов’язково треба відвідати провулок “Гірчичне зерно”. Це самий центр історичної частини міста — перехрестя вулиць Фединця та Корятовича. Тут зібрано безліч кафе, виставок, загалом все, що може бути цікавим спраглому до вражень туристові.

Обов’язково відвідайте Ужгород, особливо, якщо шукаєте ціль для мандрівки навесні. Ви поринете в атмосферу таємничого українського міста і назавжди полюбите всі його мальовничі куточки!

Напишіть коментар