Відпочинок

Що відвідати у Луцьку

Древнє місто Луцьк ніби зійшло зі старовинних фресок. Тут поєднуються шарм і шляхетність Давньоруського періоду нашої історії та технологічність сучасності. Зовсім не дивно, що останніми роками Луцьк (давніше Лучеськ) стає все більш популярною туристичною цікавинкою для відвідувачів не тільки з усієї України, а і з-за кордону.

Де ще ви зможете погуляти мурами мальовничого замку, а за кілька хвилин вже опинитися в сучасному центрі міста і випити філіжанку кави? Стаття має на меті розглянути усі цікавинки міста, різноманітні атракції та розваги. Все, що може припасти до душі навіть найвибагливішому туристові.

Якщо будете мандрувати до Луцька залізницею, першим, що вас приємно здивує після приїзду, звісно, стане приміщення залізничного вокзалу. Збудований ще в 1959 році, а у 2012 році значно доповнений і відреставрований, він вражає своєю помпезністю. Особливого шарму додає вокзалу різнокольорова ілюмінація в вечірній час. Так у 2013 році, проект відреконструйованого вокзалу отримав перший приз конкурсу «Кришталева цеглина» та став кращою спорудою, що зведена за цей час в Україні, Білорусі та Польщі.

Туристи, що вперше приїздять до Луцька, особливо відзначають пішохідні прогулянки. І правда, центральна частина міста ніби створена для цього! Проспект Волі — головна артерія міста. Широка вулиця, вздовж якої розтягнулися старовинні будинки, навіває думки про славетне минуле нашої держави. Вулиця виведе вас до всіх найпривабливіших для прогулянок місць, куди б ви не пішли.

Якщо рухатися на схід, то рано чи пізно ліворуч ви побачите величну будівлю СНУ ім. Лесі Українки. Цей ансамбль — пам’ятка архітектури 1950-х років. За радянських часів тут був головний майдан міста.

Прямо навпроти нього відкривається, куди не подивитись, розкішна панорама Центрального парку ім. Лесі Українки — постійного місця для відпочинку місцевих мешканців. Тут облаштований комплекс фонтанів, один з яких — унікальний і складається із чотирьох ступенів, з яких вода гучно падає вниз, аж до входу в парк. Його центральна алея обов’язково приведе вас до головного пляжу міста, що простягся вздовж річки Стир. Тоді як одну з бічних алей у 2017 році перетворили на “Алею ліхтарів”. Тут розташовані 12 унікальних, зроблених під замовлення та по особливому проекту ліхтарів. Підсвітка працює усю ніч та створює неповторну романтичну атмосферу — ідеальну для прогулянок удвох. У парку є атракціони та дитяче містечко. Також, тут розташована незвична будівля літньої естради. У 2016 році цього нащадка радянських часів перетворили на “Ротонда” BEACH CLUB – місце сімейного відпочинку з басейнами та лежаками.

Ще однією атракцією цієї зони є Луцький зоопарк. У 2015 році він був значно реконструйований та приведений до світових стандартів. Тут побудовані просторі містечка для левів та ведмедів. Загалом у парку налічують понад 42 види представників фауни. Тут проводяться різноманітні події для дітей та дорослих.

Слід відзначити, що Луцьку знаходяться багато музеїв із різноманітними та цікавими експозиціями. Серед них особливо шанують Музей Волинської ікони. Створений він у 2001 році. Тут демонструються понад 1,5 тис. пам’яток обрядового мистецтва. Цілий зал відданий Холмській Чудотворній іконі Божої Матері — справжній святині та найстарішому експонату музею.

Гості міста дуже полюбляють і Музей сучасного українського мистецтва Корсаків. Розпочавши свою роботу зовсім нещодавно, у 2018 році, він демонструє твори молодих українських майстрів у різних сучасних напрямках мистецтва. Експозиції та виставки змінюються тут ледь не щотижня!

Якщо ж від головного корпусу СНУ ім. Лесі Українки піти на захід, то ми вийдемо на головну площу міста — Театральний майдан. Тут стоїть пам’ятник нашій легендарній поетесі та знаходиться Волинський академічний театр ім. Тараса Шевченка. Репертуар театру увібрав в себе усю українську класику: від “Енеїди” Котляревського і до “Безталанної” Карпенка-Карого…

Звідси починається затишна вулиця Лесі Українки, призначена лише для пішоходів. По обидва боки тут розташовані найкращі луцькі кафе, де ви зможете перепочити після довгої прогулянки та поділитися враженнями за чашкою ароматного чаю. Серед них виділяється джаз-клуб “Цитра”. Щовечора тут відбуваються різноманітні концерти відомих в місті та за його межами музичних гуртів. Також, гості міста полюбляють паб “Oldskull”. За кухлем ароматного пива в ньому теж можна послухати живу музику.

Вулиця Лесі Українки неодмінно виведе вас у старе місто. Його окрасою і, звісно, візитівкою всього міста є славнозвісний “Луцький замок”, або “Замок Любарта”, як його ще називають місцеві. Ви неодмінно бачили зображення цієї фантастичної споруди, якщо бодай колись щось читали про історію нашої держави. Попри те, що замок збудований ще у далекому XV столітті, споруда надзвичайно добре збереглася. Ви зможете прогулятися древніми мурами, зайти у каземати… На території замку функціонує Луцький художній музей. Його експозиція спрямована на показ розвитку мистецтва Польщі, Франції, Італії, Німеччини, та Російської імперії. Також, окрема виставка присвячена старовинному українському портрету. Більшість з експонатів тут походять із колекції роду Радзивіллів. Виставка дзвонів представлена і в одній з веж замку — Воротній вежі. Дуже атмосферним є те, що потрапити в неї можна лиш через мури самого замку і ніяк інакше. На самій верхотурі основної вежі є оглядовий майданчик — звідси відкривається неймовірна панорама старого міста. Серед популярних атракцій в замку виділяються екскурсії підземеллями, та частково збереженою церквою Івана Богослова — першою кам’яною спорудою в місті. В підземній частині комплексу туристи можуть побачити стародавню трапезну, гробниці, в’язницю та різні сакральні об’єкти. Вони тягнуться на багато кілометрів в довжину і є триярусним вглибину. У свій час такі підземелля слугували засобом сполучення між різними оборонними спорудами міста.

Луцьк — чудове місто для романтичного вікенду. Зробіть своїй половинці приємне і влаштуйте таку мандрівку!

Напишіть коментар