Дім та сім'я

Як забезпечити дитині світле майбутнє

Немає таких батьків, які не бажали б світлого майбутнього своїй дитині. Вибір професії — один з найважливіших кроків на шляху до нього. Зробити його буває непросто, особливо в епоху стрімко мінливого світу. Як визначити сферу діяльності, яка забезпечить вашу дитину гідною зарплатою?

Ми підготували принаймні дві сфери, які при належній завзятості допоможуть знайти професію з хорошим доходом на довгі роки.

Іноземні мови

В епоху глобалізації знання іноземних мов дає величезну перевагу. Яку б спеціальність не обрала ваша дитина, у неї буде набагато більше шансів досягти успіху в кар’єрі, якщо вона буде вільно володіти однією або й двома мовами крім рідної.

Англійська мова – універсальна і вже давно має неофіційний статус міжнародної, адже нею спілкуються практично в усьому світі. Вивіски і покажчики в громадських місцях дублюються англійською, так само, як меню в ресторанах і багато іншого. Крім того, робота в сфері IT просто неможлива без знання англійської (про це поговоримо нижче).

Володіння китайською, арабською, іспанською (або будь-якою іншою європейською) мовою істотно розширює можливості бізнесу, продажів, туризму, науки і багатьох інших сфер діяльності. Адже взаємодія з іноземними партнерами і колегами допомагає не тільки розширити професійні горизонти, але й заявити про себе на весь світ, в рази збільшивши кількість клієнтів.

Крім того, знання іноземної мови дає можливість отримати освіту і побудувати кар’єру в іншій країні.

З чого почати?

Якщо ваша дитина проявляє схильність до іноземних мов, варто якомога раніше почати їх поглиблене вивчення.

Сьогодні існує безліч груп з англійської мови для малюків і дітей дошкільного віку. А починаючи зі школи можна продовжувати навчання на спеціалізованих курсах і, якщо є можливість, їздити в мовні табори. Студентам для поглибленого вивчення іноземних мов допоможуть міжнародні програми обміну, такі, як Work and Travel.

Є і безкоштовні варіанти – читання книг іноземними мовами і перегляд фільмів в оригіналі з субтитрами. Але важливо розуміти, що це лише тренування, і повноцінного навчання вони не замінять.

Сфера IT

Інтернет-технології все глибше проникають в усі сфери нашого життя, починаючи від бізнесу і закінчуючи побутом.

У Києві, Львові, Харкові, Одесі та інших великих містах йде справжня гонка за професіоналами в області програмування, управління інтернет-ресурсами і, звичайно, розробниками.

Практично кожна велика компанія з часом приходить до думки про створення власного мобільного додатку, і на сьогоднішній день зростає попит на Android та IOS-розробників. Середня зарплата розробника мобільних додатків у Києві становить близько 50000 гривень (іноді доходить до 100000), а конкуренція поки всього лише 2 людини на місце.

Ще один приклад затребуваної спеціальності в сфері IT – програміст Java / Rubу. Ці мови програмування популярні в усьому світі, але досі викладаються далеко не на всіх українс IT-факультетах. Якщо докласти зусиль і освоїти їх самостійно за допомогою курсів, старання точно не пройдуть дарма: середня зарплата програміста Java/Rubу — 35000 гривень, а максимальна може перевищувати 80000.

Не можна не згадати і про аналітиків BigData. Це програмісти, що працюють з великими обсягами даних. Зараз середній заробіток такого фахівця близько 40000 гривень на місяць, а максимальний дорівнює 130000 гривень.

З чого почати?

В першу чергу, потрібно зробити упор на шкільний курс математики та інформатики — для програмістів і розробників це основа основ. Також обов’язковим є вивчення англійської мови, адже всі програми і коди та пояснення до них пишуться саме цією мовою.

Буде корисним приділити окрему увагу такій дисципліні, як логіка. Рішення логічних завдань сприяє розвитку аналітичних здібностей, без яких неможливо побудувати успішну кар’єру в сфері IT.

Крім шкільної програми, існує безліч курсів з програмування та розробки для дітей від 8-9 років і старше.

Щоб домогтися успіху в житті, потрібно, в першу чергу, цього захотіти. Чим раніше ваша дитина поставить собі амбітну мету і почне рухатися до неї, тим вище її шанси стати успішною людиною. А ви, як батьки, можете посприяти щоб у дитини все вийшло. Допоможіть їй визначитися з напрямком і надайте можливість навчатися на відповідних курсах.

Напишіть коментар