Відпочинок

Найкрасивіші місця України

Україна – мальовнича держава з великою кількістю гарних місць. Вони розташовані в різних куточках країни і заслуговують уваги туристів та місцевих жителів. У тексті зібрані найгарніші місця України, які потрібно відвідати кожному мешканцю держави.

Свято-Успенська Святогірська Лавра

Це православний монастир, який відкриває топ «Найкрасивіші місця України». Тут відпочивають тілом і душею. Монастир розташований в Донецькій області у Святогірську на крейдяному березі Сіверського Дінця.

Святогірська лавра – визначне місце, куди щороку з’їжджаються мешканці країни і подорожуючі. Вони відвідують:

 • чудотворну ікону Богоматері;
 • Успенський собор – головний храм;
 • мощі Святого Іоанна-затворника;
 • Покровську, Миколаївську церкву з крейдяним вівтарем і інші духовні храми.

Окрім наземних будівель монастир має крейдяні печери, в яких зберігаються мощі святих.

Кам’яні Могили

Це урочище, гірська країна в мініатюрі, яка знаходиться в Донецькій області, селище Назарівка. Тут розташовані природні скульптури із каменю, які легко сплутати з витворами мистецтва художників.

Гранітним урочищам два мільярди років, це унікальні пам’ятки, яким більше немає аналогів у всьому світі. Кам’яні Могили відносяться до Українського державного степового природного заповідника Національної академії наук України.

Вилкове – українська Венеція

Місто Вилкове – це дивовижне місце України, яке розташовано на воді, як італьська Венеція. Замість вулиць тут канали з невеликими човнами. Це унікальна і мальовнича частина держави, де можна с захопленням насолодитися видовищем, як воєдино зливаються Чорне море і Дунай.

Помилуватися місцині можна, спустившись на човні по Білгородського каналу та пропливши по каналу Лілій. Екскурсоводи пропонують відвідати гирло Дунаю, дві цікаві церкви старообрядців:

 • церква Різдва Пресвятої Богородиці;
 • храм Миколи Чудотворця.

Вилкове  – це місто-мрія і місто чудес, яке чуло тисячі зізнань у коханні.

Урицькі скелі

Це унікальна пам’ятка природи і археології національного значення, яка більше не має аналогів в Європі. Знаходиться на Львівщині, поблизу села Урич, лівий схил долини потоку Уричанка. В цій місцевості серед лісу височіють величні урвисті скелі, висотою до 50 метрів.

Урицькі скелі відносяться до національного парку «Сколівські Бескиди», входять до комплексу «Тустань». Це сім груп скель: Жолоб, Ґулька, Камінь, Острий Камінь, Мала Скеля, Хрест та одна безіменна.

На цих археологічних пам’ятках знаходяться солярні наскальні малюнки – знаки з зображенням символа Сонця і багатьох інших. Їх призначення невідоме. Найбільш вражаючий і найцікавіший малюнок-петрогліф – викуте на скелі двометрове зображення людського обличчя.

Цю місцевість не обходили стороною відомі українські діячі, королі, письменники, художники. Кожного року в Урицьких скелях проводять Фестиваль української середньовічної культури.

Яремче – перлина Карпат

Це мальовниче місце Українирозташоване в Івано-Франківській області, куди приїжджають оздоровитися і весело провести час із сім’єю та друзями. Тут цілюще гірське повітря, комфортні бази відпочинку і багато знаменитих пам’яток місцевості:

 • церква Різдва Святого Івана Хрестителя з іконостасом вартістю мільйон гривень;
 • дерев’яна церква Іоанна Милостивого – пам’ятка гуцульської культури;
 • музей писанки з дивовижними 6000 розписними яйцями.

Поряд з Яремче знаходиться центр Європи і найвища точка України – місто Рахів.

Українське мертве море

Так називають Лемурійське озеро, розташоване поблизу Херсона. Вода в ньому має рожевий колір і вважається омолоджуючою та лікувальною. Процент солі в озері на 5% більше, ніж в Мертвому морі.

Вода в Лемурійському озері визнана самою цілющою в країні. Вона здатна позбавляти від  багаточисленних серйозних захворювань і недуг.

Гора Говерла

Це найвища вершина Карпат, її висота становить 2016 метрів. Говерла – відоме одухотворене, спокійне туристичне місце України. З цієї вершини милуються мальовничою природою Закарпаття і відпочивають від буденних тривог та проблем.

На схилах ростуть смерекові, букові ліси, з висоти 1500 метрів починаються полонини. Говерла популярна для зимового і літнього туризму. Це одне з самих цікавих місць західної України.

Оптимістична печера

Це найдовша в світі гіпсова печера, яка розташована на Тернопільщині поблизу села Королівка. Вона утворилася 14 мільйонів років тому внаслідок розчинення підземними водами гіпсів. Найбільший скарб печери – гіпсові кристали різного кольору і форм. Це вторинні мінеральні утворення, які росли у підземних порожнинах протягом тисяч років.  

На дні ходів печери є скупчення снігових кучугурів, які туристи називають «Печерним снігом». Насправді це прозорі голчаті кристалики гіпсу. На самих низьких ділянках печери розташовані підземні озера – дзеркала з води. Незалежно від температури повітря на поверхні – в печері вона завжди коливається від 9,5 до 10,5 градусів тепла.

Місто Бердянськ в Приазов’ї

Це популярне, красиве місце України, куди щорічно приїжджають туристу з усієї держави. Бердянськ розташований на узбережжі Азовського моря, гордість міста – Бердянська коса. На території курорту розташовані цікаві туристичні місця, пам’ятники:

 • «Бичок-годувальник»;
 • «Жабі, яка душить»;
 • «Сантехнік дядя Вася» у люці;
 • хлопчик-рибак на набережній з пійманим бичком;
 • бронзові Остап Бендер і Шура Балаганов.

У місті є зоопарк, аквапарк, набережна з парком атракціонів, багаточисленні пляжі та багато інших цікавих, красивих місць.

Замок з привидами

Таку назву дістав Підгорецький таємничий замок, розташований у селі Погорці Львівської області. За легендою вважається, що в ньому жив граф Жевуцкий, який одного разу вбив свою дружину. Її тіло замурували в стінах замку і з тих пір по ньому бродить привид цієї жінки. Це місце сподобається фанатам таємничого і нерозгаданого.

Дністровський каньйон

Це найбільший каньйон України і один із самих великих в Європі. Представляє собою долину із стрімкими берегами, висотою від 100 до 250 метрів над водою. Каньйон розташований на межі чотирьох областей: Чернівецької, Івано-Франківської, Хмельницької та Тернопільської.

Олешківська пустеля

В 30 км від Херсона у Цюрупінському районі знаходиться 200 гектарів гарячого піщаного моря, на дні якого поховано багато таємниць. Це одне з найкрасивіших, незвичних місць держави, яке з’явилось внаслідок випасання величезних отар овець. Тварини знищили всю траву, залишивши піски, які розширила вітрова ерозія.

Тепер Олешківська пустеля – це найбільший піщаний масив Європи. На глибині 300 – 400 метрів розташоване підземне озеро з прісною водою. А серед пустелі знаходиться справжній оазис. З 2010 року місцевість визнана Національним природним парком. З різних боків пустеля огороджена штучними лісами.

Шацькі озера

Це одне із приголомшливих і найкрасивіших місць України, яке розташоване в Волинській області. Шацькі озера офіційно признані найглибшими водоймами держави. Місцевість дуже популярна серед туристів, сюди щороку приїжджають подорожуючі з різних країн світу.

Озеро Світязь

Одним з найкращих місць України визнано найглибше і найбільше природне озеро Світязь. Воно розташоване на Волині, поруч з селищем Шацьк. Світязь – найбільше озеро у групі Шацьких озер. Водоймище має льодовикове походження, живиться артезіанськими джерелами та підземними водами.

Це одне з найгарніших, мальовничих місць країни з кришталево чистою водою. У сонячну погоду добре видно кількаметрове дно озера. Воно наповнено цілющою водою, яка містить в своєму складі  гліцерин, йод і срібло. Дівчата мріють скупатися в озері, щоб шкіра стала більш еластичною і  сяючою.

Озеро Синевир

Це визначне місце України, найкоштовніший природний скарб однойменного Національного природного парку і справжня перлина Українських Карпат. Існує багато легенд щодо того, як утворилося це найкраще і найгарніше озеро. Але сама відома про кохання дівчини на ім’я Синь до парубка Вира. Вона була донькою графа, а він звичайним пастухом.

Коли батько дізнався, що Синь покохала звичайного верховинського пастуха наказав вбити його кам’яною глибою. План підступного графа вдався, а бідна дівчина убивалася горем до тих пір  поки не виплакала усі сльози. С них за легендою і утворилося озеро Синевир.

Якщо вдаватися до географічних даних – відомо, що озеро утворилось 10 тисяч років тому внаслідок землетрусу і зсуву літосферних плит. Водоймище має свою особливість – воно ніколи не виходить із берегів. На його дні є природний отвір, який слугує своєрідним регулятором рівня води в озері.

Водоспад Гук

Завершує топ самих гарних місць України найбільший водоспад в Карпатах, який називають Женецький або Гук. Його висота становить 15 м. Влітку тут можна купатися, роздивлятися місцевість із оглядового майданчика.

Взимку до Гука приїжджають любуватися крижаними каскадами, які утворилися внаслідок падіння води з висоти. Ці види переносять мандрівників і туристів із реального світу в дивовижне задзеркалля.

В державі існує багато національних природних, історико-ландшафтних парків, природних заказників, храмів, пам’яток архітектури, міст, озер, які цікаво відвідувати українцям і туристам із інших країн. Побачивши Синевир, Світязь, Олешківську пустелю чи Святогірську лавру з’являється бажання відвідати ці місяця ще не один раз.

Напишіть коментар