Саморозвиток

Як вилікувати очну інфекцію у кішки

Здоров'я очей має велике значення для загального здоров'я кішок, тому власникам слід регулярно перевіряти очі своєї улюблениці. Щоб запобігти довгострокові проблеми з очима своєї кішки, важливо знати, що шукати і як діяти в разі виявлення інфекції. Виявивши проблему на ранній стадії, вам доведеться вирішити, спробувати впоратися з інфекцією вдома або все ж відправитися до ветеринара. Якщо сумніваєтеся, неодмінно зверніться за професійною допомогою, оскільки деякі проблеми можуть бути дуже серйозними і навіть привести до втрати зору або очей.

Огляд очей на наявність інфекції.

Розпізнайте симптоми очної інфекції. Слідкуйте за проявом симптомів захворювання очей. Очна інфекція містити наступні симптоми і їх поєднання:
– Кішка моргає або тримає очі закритими. Це ненормальна поведінка, яке є ознакою болю або будь-якої незручності в оці. Це може статися через травму (подряпини), підвищення тиску в оці. Набряклі, надуті повіки є вірною ознакою наявності проблеми – як правило, в результаті травми, інфекції або алергії.

У всіх кішок у внутрішньому куточку ока утворюється в’язка речовина, особливо коли вони моргають або ще не вмилися. Як правило, ця речовина прозора або коричнева. Коли ця прозора рідина вступає в контакт з повітрям, вона висихає і стає коричневою, як іржа. Це цілком нормально. Жовті або зелені виділення є ознакою інфекції. Білки очей повинні залишатися білими. Рожевий відтінок або розпухлі кровоносні судини свідчать про наявність проблеми, на кшталт алергії, інфекції або глаукоми (підвищення тиску в оці). Здорове око має виражену відбивну поверхню, тому при уважному вивченні все відображення повинні бути цільними і мати гладкі краї. Якщо поверхня очей виявиться каламутною, а відображення буде важко розглянути, значить, з котом щось не так. Це може бути ознакою сухості очей (нестачі слізної рідини) або наявності виразки на поверхні ока.

Огляньте очі кішки при денному світлі. Якщо ви помітили, що у тварини проблеми з очима, огляньте їх при денному освітленні. Визначте, з яким оком виникли проблеми, порівнявши одне око з іншим. Уважно вивчіть проблему очей і відзначте для себе наступне: колір виділення, наявність запалення на білках очі, наявність болю і так далі.

Вирішіть, чи варто віднести кішку до ветеринара. Деякі інфекції потребують професійної медичної допомоги, а не лікуванні вдома. Віднесіть кішку до ветеринара, якщо помітите наступні симптоми: видимі ознаки дискомфорту (кішка закриває очі), жовті або зелені виділення, очі має матову поверхню, збільшені кровоносні судини на поверхні ока.

Лікування очної інфекції вдома.

Протріть виділення з ока. Якщо у кішки сльозяться очі або з них виділяється рідина, візьміть мокру ватку і витріть їх. Витирайте їх так часто, як це буде потрібно. У разі тяжких інфекцій цю процедуру доведеться робити щогодини. Насухо витріть очі. Коли вата стане брудною, візьміть іншу. Витріть кожне око окремою ваткою.

Будьте особливо обережні з очима кошеня. У кошенят з інфекцією через виділення часто склеюються очі. Дуже важливо вчасно їх вичищати, оскільки інфекція може накопичитися і викликати сліпоту. Якщо повіки склеїлися, намочіть чистий шматок ватки в попередньо прокип’яченій воді. Кілька разів протріть очі мокрою ваткою, рухаючись від внутрішнього куточка ока до зовнішнього. У той же час великим і вказівним пальцями іншої руки спробуйте обережно розсунути верхню і нижню повіку.

Дивіться, щоб в очі кішки не потрапили подразники. Підріжте довгі волоски, щоб вони не потрапляли в очі, і дивіться, щоб мордочка була чистою. Вам також не варто користуватися аерозолями, якщо поруч знаходиться кіт, оскільки його очі дуже чутливі і через аерозолю він може розплакатися.

Медичне лікування очної інфекції.

Не забувайте про вакцинації. Це може здатися дивним, але вакцинація може запобігти розвитку деяких інфекцій. Двома поширеними причинами очних інфекцій, які можна запобігти вакцинацією, є застуда і хламідіоз.

Віднесіть кішку до ветеринара, щоб він міг оглянути інфекцію і призначити лікування. Як правило, до очних інфекцій призводять бактерії або віруси. Вірусні інфекції можуть пройти самі по собі. Імунна система кішки сама з нею впорається. Бактеріальні інфекції лікуються очними мазями або краплями, в яких міститься антибіотик. До вірусів, що вражає око, відноситься герпевіруси і каліцівіруси. Деякі ветеринари призначають антибіотик місцевої дії навіть при підозрі на вірусну інфекцію. До бактерій, які можуть проникнути в око і викликати інфекцію, відносяться стафілокок, кишкова паличка і гнійна паличка. Мийте руки кожен раз, коли торкаєтеся до кота з липкими очима, оскільки дані різновиди інфекції передаються через дотик.

Нанесіть ліки відповідно до інструкції. Залежно від лікарської форми антибіотика, препарат слід давати від двох разів на день до одного разу на годину. Як правило, при очних інфекціях не призначають пероральні антибіотики. Винятком можуть становити випадки, коли не вдається нанести мазь через примхливий характер кішки. Лікування зазвичай триває не менше п’яти днів і його не можна переривати завчасно через ризик резистентності до антибіотиків

Напишіть коментар