Здоров'я

Як підняти тиск в домашніх умовах

Якщо з підвищеним тиском медицина активно бореться, то на понижений тиск частіше не звертають уваги. Але такий стан не завжди безпечний, саме тому потрібно прислуховуватися до свого організму. Чим підвищити тиск і для кого безпечний кожен зі способів, ви дізнаєтеся нижче.

Якщо з підвищеним тиском медицина активно бореться, то на понижений тиск частіше не звертають уваги. Але такий стан не завжди безпечний, саме тому потрібно прислуховуватися до свого організму. Чим підвищити тиск і для кого безпечний кожен зі способів, ви дізнаєтеся нижче.

Який тиск вважається пониженим

Згідно сучасній медицині нормою вважається тиск біля 120/80 мм.рт.ст. Відхилення від цього значення більше ніж на 30 одиниць вважається  нестандартним. Чи завжди це погана ознака? В першу чергу, треба орієнтуватися на власне самопочуття. Нерідко показник тиску біля 90/60 мм.рт.ст. є фізіологічним варіантом норми. Артеріальний тиск — величина не статична. Він змінюється протягом дня. Якщо ви різко підійметесь, то тиск може понизитися на короткий період. Також тиск знижується у випадках, коли ви відпочиваєте чи спите.

Інколи на тиск впливають деякі патологічні стани, починаючи з вірусних захворювань і закінчуючи хворобами серця.

У будь-якому випадку зверніть увагу на симптоми, які можуть вказати, що організму потрібно підняти серцевий тиск.

Симптоми пониженого артеріального тиску

На патологічний стан, який зветься гіпотонія, можуть вказувати наступні симптоми:

 • втома без явних причин;
 • запаморочення;
 • почуття спраги чи голоду;
 • нездатність зосередитися;
 • нудота;
 • швидке неглибоке дихання;
 • відчуття холоду;
 • підвищене потовиділення.

Як виявити у себе низький тиск

Найпростіший шлях дізнатися, чи є у вас гіпотонія, це виміряти свій тиск за допомогою тонометра. Виміри потрібно проводити декілька разів за день, вранці та ввечері. Також зверніть увагу, чи легко вам прокидатись та підводитися, чи виникає при цьому запаморочення або непритомність.

Відвідайте лікаря, перевірте роботу серця, здайте аналізи крові — при анемії гіпотонія є одним з найчастіших симптомів. Також перевірте цукор крові — можливо, недостатнє харчування чи порушення засвоєння цукру є причиною вашої недуги. Знання про можливі причини низького тиску вкажуть, що робити, щоб підняти тиск.

Як підняти артеріальний тиск без ліків

Якщо з підвищеним тиском сьогодні борються за допомогою дієвих медикаментозних засобів, то від зниженого тиску ліків дуже мало, та й ті допоможуть лише в екстрених випадках. Тоді чим можна підняти тиск в домашніх умовах? Ми поділимося декількома робочими засобами, які допоможуть без ліків покращити свій стан.

1. Пити більше рідини

Зневоднення організму завжди призводить до пониження тиску, тому що об‘єм циркулюючої крові знижується. У деяких людей навіть легка спрага може призвести до гіпотонії. Такі стани, як блювота, діарея, висока пітливість внаслідок фізичної активності чи хвороби, завжди супроводжуються зниженням рідини в організмі. Щоб підвищити тиск і повернути його до норми, пийте рідину, збагачену мікроелементами та корисними речовинами.

2. Збалансуйте власну дієту

Якщо ви харчуєтеся продуктами з недостатньою кількістю поживних речовин, це також може спровокувати гіпотонію та інші патологічні стани.

Наприклад, дефіцит вітаміну В12, заліза або фолієвої кислоти призводить до анемії, яка в свою чергу знижує тиск. Як підняти тиск у цьому випадку? Ви можете збагатити свій раціон корисними продуктами або почати приймати вітамінні добавки.

Увага: будь-які біологічно активні добавки або ліки потрібно приймати лише після схвалення лікарем.

3. Збільшити споживання солі

Натрієва сіль — одна з речовин, яка допоможе підвищити тиск. Вона сприяє змінам у балансі води організму, завдяки чому плазма крові притягує до себе більше рідини, нормалізуючи тиск у судинному руслі. Тому підвищити тиск можливо, якщо додавати до страв більше солі.

Увага: зверніться до лікаря, щоб переконатися, чи безпечно для вас посилене споживання солі, та скоректувати її денну норму.

4. Перехід на дробне харчування

Як підняти низький тиск, коли він падає після їжі?

Справа в тому, що після щільного прийому їжі кров надходить до шлунково-кишкового тракту, понижуючи тиск та підвищуючи частоту серцевих скорочень. Тому намагайтесь їсти частіше, але дрібними порціями. Також зменшіть кількість швидких вуглеводів, які теж сприяють виникненню гіпотонії.

5. Активний ранковий підйом

Як підняти низький тиск вранці, якщо при піднесенні виникає запаморочення чи слабкість? По-перше, цей стан зветься «ортостатична гіпотензія». Він виникає, коли швидко схопитися з ліжка, але судини ще не повернулися до тонусу.

По-друге, чим підвищити тиск у цій ситуації. Для цього потрібно у ліжку після прокидання робити нескладні фізичні вправи, як «велосипед» чи «ножиці». Це сприяє підвищенню тонусу судин та легкості протягом усього дня.

6. Змінити звички

Чим підняти тиск без вдавання до ліків? Просто змінити спосіб життя. Ось деякі поради, які допоможуть підвищити тиск:

 • відмовитися від алкогольних напоїв;
 • уникати тривалого знаходження у спекоті;
 • уникайте тривалої дії гарячої води, як гарячий душ або сауна;
 • за необхідністю вдягайте компресійні панчохи;
 • більше відпочивайте;
 • візьміть за правило приймати вранці чашку натуральної кави або міцного чаю.

Стани, при яких виникає низький тиск

До питання, чим можна підняти тиск, потрібно зрозуміти, що саме сприяє виникненню гіпотонії. У деяких випадках понижений тиск має ідіопатичний характер, тобто без явної причини виникнення. Але є немало небезпечних ситуацій, коли пониження тиску потребує термінового купування цього стану.

Зниження тиску можуть спровокувати такі патології та захворювання:

 • брадикардія (зниження частоти серцевих скорочень);
 • серцева недостатність;
 • патології надниркових залоз, як хвороба Адісона;
 • анемії, у тому числі і після втрати крові;
 • гіпоглікемія (знижений цукор у крові);
 • шокові стани;
 • хвороби щитоподібної та паращитоподібної залоз.

Чим підняти тиск під час перерахованих вище хвороб, краще запитати у доктора, щоб не нашкодити своєму здоров‘ю, так як підняти тиск звичайні засоби не завжди допоможуть, а самостійний прийом ліків не є безпечним.

Як підняти низький тиск під час вагітності

Майбутнім матерям доводиться нелегко, адже протягом 9 місяців організм вагітної жінки  пристосовується до зародження живої істоти. Тому список, чим можна підняти тиск вагітній, значно скорочується. Ось деякі прийоми:

 • Збагачення раціону корисними речовинами. Це дуже важливо як для вагітної, так і для плода. Фолієва кислота, залізо, вітаміни групи В допоможуть підтримувати здоров‘я в нормі.
 • Якісний сон. Під час вагітності потрібно спати біля 9 годин. Це не тільки стане вирішенням питання, як підняти тиск, але й допоможе бути протягом дня відпочившою та бадьорою.
 • Нескладні фізичні вправи. Для підтримання організму в тонусі вагітна може виконувати легкі вправи, але обов‘язково потрібно порадитися з лікарем, щоб вони не нашкодили вагітності.

Чим підвищити тиск, якщо перераховані вище поради не допомогли? Записатися до лікаря і здати необхідні аналізи, щоб не проминути початок хвороби.

Це були безпечні поради, чим підняти тиск без лікарських засобів. Якщо ваш стан потребує ліки, ні в якому разі не приймайте їх самостійно. До кожного препарату є свої покази та протипокази, які визначить лише лікар.

Напишіть коментар