Відпочинок

Помилки початківців при грі в покер

Гра в покер, попри всі заборони, які його стосуються у країнах СНД, набирає дедалі більшої популярності. Однак перші кроки як і у кожній справі, так і в покері найважчі. Одразу виникає багато питань – й на них можна знайти багато абсолютно протилежних відповідей. У статті буде йти мова про типові помилки гравців, які роблять перші кроки у цій захоплюючій грі.

Першою помилкою є середовище, у якому люди починають вчитись грати в покер. Зараз в Україні та Росії існує низка заборон, які стосуються живої гри, тому більшість гравців перекочувала в онлайн. Якщо ви вирішили серйозно зайнятись покером то вашою помилкою може стати не те середовище. Звісно, ви можете грати з друзями і втішати себе, що ви стали покерним королем своєї компанії. Але так ви нічого не навчитесь. Вибрали онлайн покер – чудово! Однак відразу постане дилема «де грати?». Може в соцмережах, чи скачати комп’ютерну гру і тренуватись на ній, чи обрати якийсь із покер-румів? Саме останній варіант потрібно вибрати. Чому? Бо тільки на серйозних покерних платформах ви зможете зростати професійно. Помилкою початківців в цьому аспекті є страх. Вони бояться, що їх обов’язково обмануть, якщо вони перейдуть грати на якийсь покерний сайт.

Другою помилкою може бути вибір шахрайського покерного сервісу. Сайтів з програмами, на яких пропонують грати в покер – чимало. Ось тільки найбільші з них: Pokerstars, Full Tilt Poker, PokerParty, Duck Poker, Poker 888 тощо. В кінцевому рахунку ви все одно прийдете до висновку, що найкраще обирати перевірене, ми рекомендуємо Pokerstars. Його найбільшими перевагами є надійність, велика покерна спільнота та наявність чудової школи покеру із чудовими бонусами та можливостями для зростання.

Далі, якщо ви зареєструвались, важливо не наробити дурниць у роботі із самим сервісом. Наприклад багато початківців дізнавшись про бездепозитні бонуси реєструє по кілька акаунтів. Якщо ви обрали Покерстарс і вирішили зупинитись, наприклад на цьому сайті, вам треба знати, що реєструвати більше одного акаунту заборонено. Звісно, пізніше ви зможете випросити в служби підтримки заблокувати один із акаунтів, але ви втратите дещо дуже важливе – доступ до бонусних можливостей школи покеру Pokerstars. Для новачків це дуже важлива річ, адже там можна не тільки пройти курс молодого бійця, але і отримувати досить дорогі квитки на грошові турніри.

Зважте ще на оду вагому річ. На серйозних покерних сайтах теж можлива гра на умовні фішки. Бо багато людей думають, що не можуть грати на таких сайтах без грошей. Через це вони залишаються прихильниками домашньої гри, або гри в додатках соцмереж.

Крім того, великою помилкою початківця буде поквапна гра на гроші. Якщо ви не орієнтуєтесь в покерній термінології та стратегіях, не знаєте що таке «тьорн» «коін-фліп» чи «донк-бет» – можливо вам ще надто швидко переходити на грошову гру.

Далі поговоримо про гроші. Як відомо на великих покер-румах представлена не тільки гра на умовні фішки (коли ви не поповняли свій грошовий баланс на сайті), але й фріроли (так називаються турніри, у яких можна виграти реальні гроші, але які нічого не коштують учасникам). Кому вигідні такі турніри? – спитаєте ви. Насправді вони дуже вигідні покерним сайтам, адже виконують роль наживки. Переконавшись в своїх силах та вигравши свої перші кілька центів у фріролі, вам неодмінно захочеться зіграти на гроші. Але ще раз підкреслимо – не кваптеся з цим.

Коли ж ви вирішили поповнити свій баланс, не пропустіть інформації про бонуси за поповнення рахунку. На багатьох покерних сайтах вони становлять 100% від поповнення. Це дуже вигідна річ, адже ви вже можете збагатитись – нічого ще навіть не вигравши. Наприклад поповнивши рахунок на 20 долларів, ви отримаєте ще 20 на рахунок.
Припустимо ви здійснили поповнення. Що далі? Як правильно грати? Серед фахівців є популярна думка, що потрібно грати по банкролу (стану вашої суми грошей на рахунку). Суть ідеї проста – треба брати участь тільки у таких іграх, сума бай-іну, в яких не буде тиснути на вас психологічно.

Багато початківців робить якраз помилку щодо затрат у грі. Візьмемо такий приклад. Якщо ви поповнили рахунок на 20$, на які суми вам краще буде грати? Дехто починає одразу грати турніри з вкладом 1,5 долара. І це абсолютно неправильно. Уявіть ви зможете зіграти всього 13 ігор! Рекомендуємо вам грати по банкролу, тобто дотримуватись певного балансу між вкладом в ігри, у котрих вам захотілось взяти участь і своїм рахунком. У цьому варіанті, наприклад, варто грати турніри з мінімальним бай-іном (по кілька центів).

Один дуже змістовний хід, який дозволяє грати на гроші й водночас їх не витрачати. Наведемо приклад з руму Pokerstars. Якщо ви поповните рахунок на 20 доларів, ви автоматично отримаєте квитки на турніри 100K Priviledge Freerolls. Це турніри, у яких розігрується більше 1500 доларів 4 рази кожного дня! І ви зможете грати в таких турнірах цілком безкоштовно (не рахуючи вкладених раніше грошей на сайт). Рекомендуємо вам, поповнивши свій покерний рахунок діяти якраз таким чином, по можливості грати спершу фріроли і зрідка грошові турніри.

Щодо покерних дисциплін, яких існує чимало, радимо почати з багатостолових турнірів та sit-n-go і тільки потім переходити до кеш-гри.

У покері існує поняття тільту (tilt). Це психічне явище нестабільності. Воно полягає у неможливості вийти із поганого становища і у тривалій поганій грі, коли ви надмірно покладаєтесь на везіння.

Покер – це не тільки азарт, психологічні та математичні здібності. Головна якість характеру, якою вам слід володіти – це врівноваженість та самоконтроль. Ви не повинні діяти довільно, а чітко слідувати вибраній стратегії. Тільт – це саме та покерна хвороба, яка погубила багатьох перспективних гравців. Щоб її уникнути, на перших етапах попросіть когось вас контролювати. Інакше ви можете перетворитись в хорошого гравця, який вигравши багато потім все програє. Не ставайте гемблером (gambler) – людиною, яка грає постійно, не залежно від свого стану.


Давайте ще раз нагадаємо типові помилки початківців при грі в покер:

1) вибір не того середовища

2) порушення правил покер-руму

3) не використання можливостей бонусів та фріролів

4) порушення балансу гри на гроші

5) незнання базових правил гри і термінології

6) впадання у тільт

7) надмірне покладання на удачу.

І головне, ставтесь до покеру як до інвестицій. Якщо ви бажаєте чогось досягнути у цій грі, пам’ятайте, що покер це як мінімум баланс трьох складових: хороша покерна освіта, самовладання і розумне використання своїх можливостей. Гарної вам гри та хороших кишенькових рук!

Напишіть коментар