Саморозвиток

Як правильно паркувати авто

Паркуватися на стоянці може бути нелегко, особливо якщо ви початковий водій. Часом місця дуже маленькі, а машин навколо багато, що ще більше ускладнює завдання. Існує три типи паркувальних місць: кутові, перпендикулярні, паралельні. Щоб скласти іспит і спокійно почувати себе на дорозі, потрібно вміти виконувати всі види паркування.

Кутове місце.

1. Знайдіть стоянку, де мало машин. Вам буде простіше тренуватися, якщо вам ніхто не буде заважати. Пошукайте простору стоянку. Поки ви вчитеся, ви напевно будете допускати помилки. Якщо на стоянцібуде мало машин, ви нікого не зачепите під час тренування. Не намагайтеся паркуватися там, де є машини, якщо ви вчитеся водити або не водили довгий час. Спочатку краще потренуватися водити машину.

2. Направте свою машину в потрібну сторону. Щоб машина рівно увійшла в місце, вам потрібно розташувати її не дуже близько і не дуже далеко від навколишніх машин і вивернути кермо. Між вашою машиною та іншими машинами повинно бути не менше 1,5-2 метрів. Якщо в сусідніх містах немає машин, уявіть, що вони там стоять, і відрахуйте 1,5-2 метра. Це потрібно для того, щоб правильно викрутити кермо.

3. Покажіть поворот. Це дасть іншим водіям зрозуміти, що ви паркуєтесь. Повільно під’їжджайте вперед, поки не побачите середину потрібного вам паркувального місця. Пам’ятайте про інших водіїв. Переконайтеся, що ніхто не виїжджає з сусідніх місць заднім ходом.

4. Різко поверніть кермо. Зробіть це, як тільки побачите середину місця. Коли почнете повертати, переконайтеся, що ви все ще перебуваєте на відстані 1,5-2 метрів від інших машин. Поверніть кермо на половину повного обороту. Перевірте, чи немає на паркувальному місці сторонніх предметів (наприклад, візків супермаркету). Повільно рухайтеся вперед. Зупиніться, коли машина повністю увійде в місце. Перевірте, чи не виступає машина за кордон паркувального місця.

5. Вирівняйте колеса. Це можна зробити і після зупинки. Колеса повинні бути повернені прямо, оскільки саме так вам потрібно буде виїжджати назад. Можна вирівняти колеса перед виїздом. Однак краще зробити це відразу, щоб потім не забути.

Перпендикулярне місце.

1. Розмістіть машину правильно. Щоб в’їхати в паркувальне місце, вам потрібно перебувати далеко від інших машин. Машина повинна знаходитися на відстані як мінімум двох метрів від інших припаркованих машин з обох сторін. Те, з якого боку має бути багато місця, залежить від того, з якого боку ви будете паркуватися. Якщо поруч немає машин, уявіть, що вони там є, і відрахуйте два метри. Не користуйтеся місце, якщо його хтось чекає.

2. Увімкніть поворот. Інші водії бачитимуть, що ви маєте намір зайняти місце. Озирніться довкола і переконайтеся, що поруч немає машин, людей і інших перешкод. Почніть повільно рухатися вперед. Рухайтеся до тих пір, поки передній бампер машини не виявиться на рівні заднього бампера сусідніх машин.

3. Виверніть кермо. Тут кермо потрібно повернути більш, чим при кутовому паркуванні. Почніть вивертати кермо, як тільки передній бампер вашої машини просуне далі заднього бампера машин в сусідніх містах. Повільно просувайтеся вперед. Намагайтеся не зачепити візки, сміття або інші предмети.

4. Зупиніться, коли машина увійде в місце передньої і задньої частини. Можна перевірити, порівнялися чи бічні дзеркала вашого автомобіля з дзеркалами сусідніх машин. Переконайтеся, що передній бампер вашої машини не виходить за кордон місця. Перевірте, чи не виглядає задній бампер машини за кордоном місця.

5. Вирівняйте кермо. Зробіть це, коли машина повністю увійде в паркувальне місце. Колеса повинні бути повернені рівно, щоб ви могли виїхати назад. Можна повернути колеса, коли будете виїжджати, до початку руху. Однак краще повернути колеса при паркуванні.

Паралельне паркування.

1. Знайдіть місце. Воно повинно бути просторим, щоб ви не зачепили машину попереду або позаду. Такі паркування зустрічаються часто. Іноді там навіть розмічені місця, щоб паркуватися було простіше. Якщо буде потрібно, їдьте далі, поки не знайдете досить велике місце. Потрібно, щоб місце було на 50-100 сантиметрів більше, ніж ваша машина. Чим більше місце, тим легше паркуватися.

2. Подивіться в дзеркала. Дивіться в дзеркала, коли будете наближатися до місця. Переконайтеся, що ніхто не їде прямо за вами. Покажіть поворот, скиньте швидкість, зупиніться. Якщо за вами зупиниться машина, стійте на місці. Опустіть скло та жестами покажіть водієві, що йому слід об’їхати вас.

3. Розмістіть свою машину правильно. Ви повинні порівнятися з машиною, яка стоїть перед потрібним вам місцем. Залиште приблизно 30-50 сантиметрів між своєю машиною і машиною, яка знаходиться перед місцем. Не притискайтеся занадто близько – так можна подряпати сусідню машину при русі заднім ходом. Відстань має бути приблизно 50 сантиметрів. Порівнявшись переднім бампером з бампером цієї машини, зупиніться, трохи не доїжджаючи до цього місця (на 50-80 сантиметрів).

4. Увімкніть задню передачу. Тепер вам потрібно буде здати назад і стати на своє місце. Подивіться в бічне дзеркало і переконайтеся, що ви нікому не заважаєте. Подивіться в іншу сторону і перевірте, чи вистачає вам місця. Здавайте назад до тих пір, поки задній бампер не опиниться на відстані 100-120 сантиметрів від бампера машини, що стоїть.

5. Відпустіть гальмо, викрутіть кермо в праву сторону. Машина почне повільно повертатися. Весь час дивіться по сторонам, щоб нікого не зачепити. Слідкуйте за тим, щоб на вашому шляху не було пішоходів та інших машин. Зберігайте відстань між машиною, яка стоїть попереду, щоб не подряпати її. Оцінюйте відстань до машини ззаду за допомогою дзеркал. Якщо ви вперлися в бордюр, це означає, що ви заїхали дуже далеко. Увімкніть передню передачу і трохи просуньтеся вперед.

6. Виверніть кермо вліво. Коли передні колеса вашого автомобіля опиняться поруч з бампером передньої машини, поверніть кермо в протилежну сторону. Не міняйте передачу. Здавайте назад далі. Перевірте, чи не зачіпаєте ви машину попереду. Переконайтеся, що до машини ззаду ще є місце. Подивіться в дзеркало заднього виду, щоб зрозуміти, як далеко стоїть машина ззаду. Можна також перевірити відстань за допомогою бічних дзеркал.

7. Увімкніть передню передачу. Тепер вам потрібно вирівняти машину. Знову поверніть кермо направо. Акуратно просуньтеся вперед до бордюру. Постарайтеся вирівняти машину. Щоб перевірити відстань до бордюру, подивіться в бічне дзеркало. Відстань до бордюру має бути не менше 30 сантиметрів. Тепер машина припаркована.

Напишіть коментар