Дім та сім'я

Як привчити малюка засипати без капризів?

Перші місяці життя немовля крихітка в основному проводить уві сні. Ступінь важливості сну неможливо переоцінити. Якщо немовля засинає занадто довго або часто прокидається, це позначається на його нервовій системі, самопочутті і навіть імунітеті. Тому батьки повинні зробити все можливе, щоб малюк спав солодко і спокійно.

Як привчити малюка засипати без капризів? Проблеми із засипанням (як вночі, так і вдень) трапляються дуже часто. Трохи сім’ям вдалося уникнути цих неприємностей. Але поширеність явища не означає, що на нього можна закрити очі і просто «перетерпіти». У всього є свої причини, і, з’ясувавши їх, ви зумієте вирішити саму проблему.

В першу чергу, зверніть пильну увагу на режим. Іноді молоді батьки плутають поняття «режим» і «годування на вимогу». Друге, безумовно, правильно, але воно зовсім не скасовує необхідності чіткого графіка дня. Немовлята люблять повторювані дії і постійність, тому при дотриманні режиму вони охочіше засипають в належний час.

Найкраще ввести в ваш режим певний ритуал, який послужить «перехідним періодом» між сном і неспанням. У випадку з крихіткою до півроку ідеально підходить вечірнє купання.

Вода заспокоює малюка, а через якийсь час його організм зафіксує сигнал про те, що після ванній пора спати.

Іншим варіантом служить легкий масаж або просте погладжування по спинці.

Як привчити малюка засипати без капризів? Зверніть увагу і на умови, в яких засинає малюк. Зручне ліжечко, м’яке постільна білизна, приглушене світло, відсутність різких звуків — все це необхідно. Але найчастіше немовлята прокидаються через внутрішнього дискомфорту. Поширені випадки, коли крихітка прокидається, бо заважає сам собі рухами рук і ніг. Помітивши таку поведінку за своїм чадом, спробуйте сповивати його перед сном, але не дуже туго. Якщо ж сповивання не до вподоби малюкові, надягайте сорочечки із зашитими рукавами, щоб він не міг подряпати себе уві сні.

Найбільш поширена причина, яка не дає новонародженим малюкам спокійно заснути — болі в животику. Кишкові коліки схильні більше половини немовлят. На них вказує неспокійну поведінку дитини через невеликий період часу після годування: він «сучит» ніжками, підтягуючи їх до живота, кричить. Щоб знизити ризик появи кольок, після годування дайте малюку відригнути все повітря. Для цього потримайте його кілька хвилин у вертикальному положенні.

Як привчити малюка засипати без капризів? Якщо ви годуєте дитину з пляшечки чи допоювати його перед сном, обов’язково підберіть пляшечку з антіколіковим ефектом. Наприклад, пляшечку Philips AVENT — її клапан, розташований в спідниці соски, пропускає повітря всередину пляшки, а не в животик малюка. В результаті в ній не створюється вакуум, соска не злипається, і дитині не доводиться переривати годування, захоплюючи повітря. При цьому молоко або суміш надходять зі швидкістю, яку задає сам малюк. Ефективність пляшечки Philips AVENT доведена клінічно, тому її можна віднести до немедикаментозних способів профілактики кишкових кольок.

Завдяки широкому горлечку ці пляшечки легко наповнювати і мити, а сумісність з іншими аксесуарами Philips AVENT робить їх зручними і придатними на всі випадки життя. Так, наприклад, ви можете приєднати пляшечку до молокоотсос, зцідити прямо в неї і, надівши соску, погодувати малюка.

Соски пляшечок Philips AVENT виготовлені з силікону без смаку і запаху, вони тугі і призначені для різних віків, з урахуванням здатності малюків смоктати рідину — у продажу є соски з повільним, середнім, швидким і змінним потоком, а також — спеціальний варіант з прорізом для густих рідин.

Перші місяці життя немовляти здебільшого проходять «в обіймах Морфея». Але в цей же час він інтенсивно росте і розвивається. Нехай сон вашого малюка буде по-справжньому міцним, спокійним і не затьмареним ні однією неприємністю!

Напишіть коментар