Відпочинок

Рибальська підкормка: поради початківцям

Збираючись на риболовлю кожен рибалка старанно готує підкормку для риби. Це дійсно дуже відповідальний момент. Її можна зробити самостійно або готову у спеціальних магазинах. Наразі в них присутній широкий асортимент: починаючи з простих вітчизняних до складних сумішей від іноземних виробників.

Загальні поради початківцям

Іноді звичайному рибалці-початківцю досить складно обирати серед такого різноманіття. Вірно підібрана підкормка потребує не абиякого розуміння її призначення, уявлення про те, як вона буде поводитись саме у цьому місці рибної ловлі, чим і чи зможе взагалі привабити рибу.

Однаково добре не діє жодна підкормка. Для рибної ловлі в різних водоймах, на різні види риб потрібно кожного разу підбирати найбільш ефективну суміш, ретельно аналізувати її склад. Наприклад, для ловлі карпа можливе використання і звичайних сумішей, і сумішей із додаванням солодких фруктів. Взагалі-то, прикормка – це постійний процес експерименту. Творчість у рибній ловлі іноді зовсім не зайва.

Частенько початківці використовують чисту активну підкормку, але це рідко виправдовує їх сподівання. А от якщо змішати її з базовою сумішшю для рибної ловлі, то інша річ! Бажаний результат не змусить довго чекати.

Також дуже важливо вірно вирахувати пропорцію необхідної активної суміші для конкретного водоймища. Підкормка не повинна буди занадто легкою для річки, вона швидко попливе за течією і риба разом з нею. І навпаки при слабких течіях (озеро, закритий ставок) ефективно застосовувати саме активну суміш. Створений «бенкетний стіл» з її частинок привабить рибу з усіх куточків водоймища.

Окрім сумішей рослинних бувалі рибалки активно використовують і тваринні компоненти. Рибальські підкормки для спортивної риболовлі зазвичай дрібнофракційні. Вони призначені для приваблення всієї риби, що плаває по всьому секторі лову. Якщо ж ціль ловити тільки велику рибу, тоді підкормка не повинна бути дрібною.

Велика риба. Як зловити трофей?

Прихильники риболовлі на фідер завжди намагаються в повній мірі відчути опір пійманого трофею. Але багато хто з них з самого початку позбавляють себе цієї можливості через невірно підібрану підкормку. Великій рибі потрібна поживна, не занадто подрібнена суміш. Вона ідеально створює стіл підкормки і не цікава для дрібної риби.

Як потрібно ловити трофей:


– освітліть суміш, надайте їй яскравого кольору. Це відлякає всіляку дрібноту;

– використовуйте таку суміш, щоб дрібні види її фізично не змогли з’їсти;

– не шкодуйте підкормки, її потрібно багато;

– постійно додавайте їжу для риби, інакше вона попливе до щедрого рибалки.

Саморобна чи промислова: яку суміш вибрати?

Багато прихильників рибної ловлі зовсім безпідставно вважають, що суміші для підкормки, виготовлені власноруч із домашніх компонентів дешевші та ефективніше за промислові. Така думка, нажаль, помилкова. Вартість окремих компонентів для створення ефективної суміші у підсумку вийде значно дорожчою. Та й не кожному вдасться підібрати вірні пропорції. До того ж промислові суміші мають чималий термін зберігання і значно економлять час.

Вірно збалансована рибальська підкормка – це одна із складових успішної риболовлі.


Зазвичай, суміші для підкормки складаються з:

– по 40% основи та наповнювача;
– по 10 % ароматизаторів та корму.

Їх складові можуть змінюватися залежно від призначення та виробника.

Промисловий процес виготовлення такий:

– здрібнення компонентів на великі чи малі частки;
– їх термічна обробка;
– обробка всього складу ароматизаторами;
– пакування для тривалого зберігання.

Якісні підкормки для риболовлі вирізняються з поміж інших використанням природних та екологічно чистих компонентів. Важливо й те, що вітчизняні виробники тестують свою продукцію на рибі у наших водоймах. А ось застосування сумішей із-за кордону, може не принести очікуваного результату.

Напишіть коментар