Саморозвиток

Який сенс життя? Наповнюємо життя змістом

Все тривожніший світ, зневірені, озлоблені люди, стомлені від своїх проблем, не в силі знайти вихід, вийти на рівний світлий шлях, і як результат – підкрадається розчарування, паніка, які скидають у прірву депресії. Що робити, коли огортає страх, відчай, і життя перетворюється на сіру холодну реальність.

Безвихідних ситуацій не має. Психологи радять сісти за стіл і викласти всі проблеми на листку паперу, головне не прокручувати в голові все знову і знову. Не боятись постукати в двері, щоб узгодити, з’ясувати, підтвердити чи все насправді так критично. Не вийшло, що ж, негативний результат – це теж результат. У всякому разі стало очевидно, що цим шляхом не варто іти, зважити на свої можливості, уподобання, внутрішні сили, фізичний, психологічний стани, зробити перепочинок, чи в решті-решт визначити інший шлях. До того ж не варто забувати, що всякий біль, образу, розчарування можна «заїсти» новими враженнями, емоціями, справами, спілкуванням, захопленнями.

Життя не погане і не хороше, воно є таке, яким ми його сприймаємо.

Сприйняття життя подій з позитивної сторони робить нас щасливими. Неодноразово ми чуємо в громадському транспорті «брюзжання» стосовно як було добре і як стало погано, на що люди з позитивним світосприйняттям радили, щоб присутні звернули увагу на прекрасний сонячний день, буяння природи навколо, усміхнених, мрійливих пасажирів.

Вірно сказав мудрець «Поки ми були незадоволені життям, воно пройшло».

В одному із інтерв’ю естрадний співак радянської епохи сказав, що лише дурні бувають щасливі 24 години на добу. Чому ми іноді думаємо, що радості, досягнення, удачі мають супроводжувати нас постійно. Випробування зустрічаються на нашому життєвому шляху для того, щоб ми ставали внутрішньо міцніші, щоб, можливо, переосмислювали життя, уподобання, міняли обстановку і мінялись, на краще, самі.

Кожен із нас появивсь на цьому світі неспроста, ми маємо пройти свій життєвий шлях, розподілений, часто, на певні етапи: пізнанвати себе та самовдосконалюватись, розуміти та підтримувати інших, дарувати радість і добро, плекати терпіння, любити цей світ і людей. Ми не зможемо цього робити, якщо не будемо переживати, обмірковувати, аналізувати. Дитина, доки не обпечеться, доти не боїться гарячого. Так і ми не зможемо співпереживати, зрозуміти фізичний, психологічний біль, напругу, дискомфорт інших, якщо самі не переживемо ці почуття.

У біблії найвища чеснота – мудрість. Мудрість – дар Божий, який допомагає людині по-філософськи ставитись до невтішних реалій життя, і в поганому шукати щось хороше, радіти життю. І тоді, при настанні чорної смуги, будемо почувати себе спокійно, впевнено, задовольнятись малим, за умови, що душу не роз’їдають гординя, заздрість, злість, пристрасть до наживи, шкідливих звичок – саме ці почуття витісняють мудрість.

Після дня настає ніч, закінчення весни знаменує початок літа, хто не народивсь – не помре. В природі є певна закономірність. Якщо життя стає тяжким, нерадісним, сірим, то настає період удачі, піднесення, порозуміння, професійного, соціального, матеріального злету, а щоб не був зарозумілим, насмішкуватим, зверхнім – ось тобі копняк під зад у вигляді невдачі, розчарування, критики, занепаду… – замислись над своїм життям!

Не варто боятись помилок. Їх варто аналізувати і більше не повторювати, а після – забути, щоб вони не тривожили, не висіли балансом. В світі є забагато корисної інформації на яку варто переключити увагу, зосередитись на чомусь новому, цікавому, змістовному.

Варто навчитись прощати, звертатись до Бога, Вищої Сили з проханням уберегти душу і тіло, забути образи, вселити віру, щиро дякуючи за блага, які маємо.

Думки матеріальні, вони як бумеранг повертаються до нас, і ударяють туди з такою силою куди ми їх і надсилали – у Всесвіт, чи до конкретної людини. Злість, ненависть, страх, паніка, неспокій, тривога – роз’їдають душу і тіло, роблять нас уразливими до хвороб, понижують опірність організму до захворювань, сприяють атакам бактерій та вірусів, функціональним змінам в організмі.

Мудрець твердив «Щастя в мені, я це знаю». Найбільше щастя – гармонія, спокій, рівновага душі. Таку гармонію не можливо купити за гроші, вона не створюється ззовні, її кожен має створити сам.

Кожен має для себе створити план, схему, правила, які допоможуть жити в гармонії з собою, наприклад:

1. Полюбити себе, без цього правила неможливо досягнути гармонії, прислухатись до свого тіла, внутрішнього голосу, які завжди ідуть поперед нас, підказують нам.

Щоранку проводити тренінг перед дзеркалом, називаючи власне ім‘я, говорити: « …я тебе люблю, ти чудова людина, сьогодні буду любити і розуміти всіх. І мене теж будуть любити і розуміти».

2. Жити за принципом «Стався до інших так, як хочеш, щоб ставились до тебе». Принцип бумеранга.

3. Турбуватись про тварин і рослин.

4. Фізичні навантаження, активну діяльність змінювати інтелектуальними, статичними справами.

5. Не зациклюватись на образах, приниженнях, невдачах, помилках, відпустити їх . Дружити з хорошими книгами Дейла Карнегі, Луїзи Хей, Валерія Сінельнікова, Адама Дж. Джексона…

6. Відділяти конструктивну критику від звичайної злоби, критику враховувати, вона дає можливість поглянути на нас та наші вчинки зі сторони, злобу – стерти з пам’яті.

7. Знаходити радість навіть у негативних обставинах. Вищі Сили випробовують нас на міцність. Іти тим шляхом, який додасть нового життєвого досвіду, підніме на вищий щабель самовдосконалення.

8. Ставитись до себе з почуттям гумору, не займатись «самопоїданням», тому що це призводить до саморуйнації.

9. Насолоджуватись природою, живописом, музикою, літературою відчувати радість від кожної відпущеної тобі хвилини буття, немов живеш останній день.

10. Кожен із нас безмежно багатий, тому що може дарувати іншим неперевершені скарби: любов, добро, радість, віру, надію, красу…

11. Перед сном – проаналізувати прожитий день. За хороші вчинки – подякувати Господу, погані, наступного дня, по можливості, виправити, вибачитись перед тими, кого образили, це навчить тримати гординю, самовдосконалити себе.

Напишіть коментар