Саморозвиток

Як вивчити польську мову

Відома істинна: іноземна мова це вікно у культури інших країн, в їхні споконвічні традиції та досить цікаві звичаї. "Скільки людей - стільки й мов", - відоме прислів'я, яке підкреслює важливість знання декількох мов. Та й взагалі, навіщо потрібна польська мова? Мова - це, зрозуміло ж, засіб спілкування та комунікації, це такий собі ключик, який відкриває двері у незвідані донині світи.

Отже, тільки від кожного залежить, скільки дверей ми відкриємо та й чи відкриємо взагалі. Та як же опанувати польську мову? Ось головні підказки, які допоможуть кожному.

1. Мотивація. Це Ваш старт. Потрібно раз і назавжди вияснити – а чи потрібне вивчення польської мови? Навіщо вона Вам? Якщо Ви маєте мотивацію – у Вас є все!

2. Задоволення від роботи. Вивчення того, що приносить радість та сприяє здійсненню поставленої мети, сприймається набагато краще і це загальновідомий факт.

3. Середовище. Слухайте радіо, коли готуєте та прибираєте у кімнаті, дивіться фільми та серіали в оригіналі, корисні уроки та поради щодо опанування польської мови, читайте книжки перед сном та спілкуйтеся з носіями мови.

4. Думайте польською мовою. Для того, щоб освоїти мову, потрібно почати думати іноземною мовою, треба, щоб вона вкорінилась у свідомості. Коли у голові немає ніяких думок – “створіть” їх. Це просто! Наприклад, по дорозі на роботу, в магазин чи на зупинку, уважно роздивляйтесь предмети, які оточують Вас. Чи Ви знаєте, як вони будуть звучати іншою мовою? Якщо ні – тепер у Вас є чим зайняти свій мозок.

5. Тренуйте фрази. Щоб зрозуміти мову, треба довести її до автоматизму. Виділіть хоча б 10 хвилин на повторення та узагальнення матеріалу, який зберігається у голові. Так, 10 хвилин – небагато, проте якщо виконувати цю вправу щоденно, непомітно Ваші можливості значно зростуть.

6. Розширюйте здатність зберігати у свідомості велику кількість інформації. Від простеньких дитячих віршиків та пісеньок до великих філософських поем! Ні для без рядка.

7. Вчіть усталені вирази. Слова запам’ятовуються краще, якщо між ними є логічність, послідовність. Та і не прийдеться думати, який прийменник використати.

8. Запам’ятовуйте синоніми. Увиразнюйте свою польську вишуканими синонімами. Покажіть свій інтелект.

9. Дізнавайтесь більше про Польщу. Етикет – важлива річ. Вивчіть, коли може вживатись та чи інша фраза, слово. Розширте свій кругозір, щоб не довелось потім червоніти.

10. Практика та віра в себе. Без практики нічого не буває. Навіть якщо зараз важко, потрібно брати себе в руки та йти вперед. Дисципліна понад усе. А Віра – найголовніша рушійна сила у Всесвіті. Якщо Ви не повірите в себе, у Вас не повірить ніхто!
Успіху в цій нелегкій, проте воістину чудовій справі!

Напишіть коментар