Дім та сім'я

Як навчитися довіряти своєму хлопцю

Метод 1 з 3: рішення проблем, пов’язаних з нестачею довіри.


1. Подумайте, з якої причини ви не довіряєте вашій молодій людині. Це необхідно зробити до прийняття будь-яких радикальних рішень щодо ваших стосунків. Визначте причину вашого недовіри, а потім поговоріть про це з вашим хлопцем.
– Ваш молодий чоловік зробив щось, що спонукало вас не довіряти йому? Він уникає зустрічі з вами? Ви перестали довіряти йому після чиїхось слів? Ваші сумніви підкріплюються конкретними фактами?

2. Не робіть поспішних висновків. Можливо, ви не довіряєте вашому хлопцю з певної причини, але краще не поспішати з висновками, щоб не зруйнувати ваші відносини. На час забудьте про ваші підозри і спробуйте спокійно обдумати ситуацію, що склалася.
– Ви можете раціонально пояснити поведінку вашого хлопця або проблему, з якою ви зіткнулися? У ваших міркуваннях спирайтеся на факти і достовірні джерела. Ви вже стикалися з такою проблемою або поведінкою вашого хлопця? Що з цього вийшло?
– Якщо у вас є близька подруга, яка допоможе вам обміркувати ситуацію, зверніться до неї за допомогою.

3. Подумайте про минулі відносини з іншими молодими людьми. Зробіть це до того, як прийдете до остаточного висновку про ненадійність вашого хлопця. Якщо в минулому молоді люди нерідко обманювали або зраджували вам, то вам складно довіряти вашому хлопцю.
– Якщо ви думаєте, що ваш попередній досвід негативно впливає на вашу здатність довіряти молодій людині, розкажіть йому про це. Так вам буде простіше обговорити ситуацію, що склалася і вирішувати подібні проблеми в майбутньому.
– Якщо ваш молодий чоловік відмовляється обговорити і зрозуміти причину вашої недовіри до нього, то, можливо, варто подумати про припинення ваших відносин. – – Якщо вам здається, що ви не можете подолати минулий досвід обману і зради, зверніться до психолога або аналогічного фахівця, який допоможе вам навчитися будувати міцні відносини.

4. Розкажіть молодій людині про ваші почуття, а саме про те, що вас турбує. Це кращий, хоча і не найпростіший спосіб вирішити проблему з відсутністю довіри.
– Розкажіть вашому хлопцю про те, що ви думаєте про його поведінку, що не звинувачуючи його. У такій розмові психологи рекомендують починати пропозиції з займенника «я» або «мене», а не з «ти», щоб не перейти до прямих звинувачень вашої молодої людини з його боку. Наприклад, скажіть щось на кшталт: «Я переживаю з приводу ситуації, що склалася» або «Мене турбує те, що ми по-різному дивимося на наші відносини». У розмові робіть акцент на ваших почуттях, а не на вчинках вашого хлопця, щоб ваша бесіда не перетворилася в сварку, і щоб ваш хлопець охочіше брав участь в обговоренні ситуації, що склалася.
– Поставте себе на місце вашого хлопця. Уявіть собі, що вас звинувачують в обмані або зраді, тому залишайтеся спокійною і уважно слухайте те, що говорить ваш молодий чоловік.

5. Не обманюйте і не зраджуйте вашій молодій людині. Якщо ви хочете довіряти вашому хлопцю, зробіть так, щоб і він міг довіряти вам. Тому будьте максимально відкритою і чесною.
– Наприклад, якщо вам не подобається, що ваш хлопець переписується з іншими дівчатами, так і ви не листуйтеся з іншими молодими людьми.
– Якщо ви не вмієте тримати слово, то не зліться на вашого хлопця за те, що і він не виконує своїх обіцянок (наприклад, подзвонити вам).

6. Докладайте зусилля для зміцнення відносин з вашим хлопцем. Постарайтеся ще більше зблизитися з вашим молодим чоловіком. Це найкращий спосіб подолати відсутність довіри в ваших відносинах і уникнути неприємної розмови про ситуації, що склалася.
– Займіться спільною діяльністю, щоб мати можливість бути поруч один з одним. Наприклад, разом запишіться на кулінарні курси або займіться командним видом спорту (грайте за одну команду). Таке спільне проведення часу зміцнить ваші стосунки, зблизить вас і дозволить вам більше спілкуватися.

7. Навчіться розпізнавати ознаки більш серйозних проблем, пов’язаних з нестачею довіри. Пам’ятайте, що це нормально не завжди довіряти молодій людині або турбуватися про те, що ви йому дуже довіряєте. Але іноді повна відсутність довіри заважає будувати нормальні відносини з оточуючими вас людьми. Якщо ви думаєте, що через невміння довіряти зіткнулися з більш серйозними проблемами, навчитеся розпізнавати їх ознаки; для цього задайте собі наступні питання:
– Чи впливає ваше невміння довіряти на ваші стосунки з іншими людьми?
– Через нестачу довіри вам складно заводити друзів або бути відвертою з близькими людьми?
– Ваші минулі відносини були драматичними або в них присутнє насильство?
– Ви думаєте, що оточуючі вас люди постійно обманюють вас, хоча і не маєте вагомих доказів?

8. Подумайте, що ще заважає вам довіряти іншим людям. Можливо, ваша недовіра до молодої людини пов’язана з якимись побічними причинами. Невміння довіряти людям часто пов’язано з переживаннями і взаємовідносинами в дитинстві або підлітковому віці. Нижче наведені деякі причини, завдяки яким людина втрачає здатність довіряти іншим людям:
– Погане поводження, емоційне або фізичне насильство, часті відмови.
– Низька самооцінка або відчуття того, що ви недостойні прихильності і любові.
– Травмуючі події, наприклад, смерть близької людини, хвороба або зрада.
– Психічні захворювання можуть привести не тільки до відсутності довіри у взаєминах, але і до галюцинацій, марення, параної.

9. Якщо вам складно довіряти вашій молодій людині, або ви не довіряєте оточуючим вас людям, зверніться до психолога або психотерапевта. Фахівець допоможе вам визначити причини вашої недовіри і подолати ваш недуг.

Метод 2 з 3: навчіться довіряти вашому хлопцю.


1. Пам’ятайте, що людям, у яких складаються стосунки, необхідно довіряти один одному. Але довіра повинна бути взаємною, тому вам буде легше довіряти вашому хлопцю, якщо ви не будете його обманювати і зраджувати йому.

2. Постарайтеся змусити себе довіряти іншим людям. Так вам буде дійсно набагато простіше довіряти вашому хлопцю. Якщо і він буде діяти аналогічно, ви будете побувати міцні відносини.

3. Більше спілкуйтеся один з одним віч-на-віч. Так ви зможете побудувати по-справжньому довірчі відносини. Постарайтеся спілкуватися віч-на-віч, а не за допомогою текстових повідомлень або електронних листів.

4. Розголошення подробиць (особливо інтимних) ваших відносин може привести до втрати взаємної довіри. Тому вам і вашому молодій людині не варто обговорювати ваші відносини з іншими людьми, щоб більше довіряти один одному.

5. Навчіться визнавати свої помилки і вибачатися за них. Кожна людина робить помилки, тому якщо ви і ваш хлопець зможете визнавати їх і приносити свої вибачення, ви будете більше довіряти один одному і зможете побудувати міцні відносини.

6. Навчіться прощати. Звичайно, завдяки поведінці вашого молодої людини, яка заподіяла вам біль або засмутило вас, ви можете втратити довіру до нього. Але якщо ви обговорили ситуацію, що склалася, і ваш хлопець приніс вам щирі вибачення, спробуйте пробачити його і забути його промахи.

7. Для побудови міцних відносин необхідно проводити час з вашим молодим чоловіком, але не менш важливо приділяти час самій собі, родині та друзям. Час, проведений далеко від вашого хлопця, допоможе вам розвинути вашу інтуїцію і по-новому поглянути на ваші відносини.

8. Працюйте над умінням довіряти іншим людям. Довіра не виникає відразу. Для того щоб навчитися довіряти іншим людям, необхідно докласти чимало зусиль і бути терплячою.

Метод 3 з 3: відновлення довіри після обману або зради.


1. Поговоріть з хлопцем про брак довіри. Незалежно від причини втрати довіри, ви не зможете продовжувати відносини, якщо не поговорите про це з вашим хлопцем і не спробуєте прояснити ваші почуття і з’ясувати, що ж спонукало вас не довіряти вашому хлопцю.
– Така розмова має відбутися віч-на-віч. Вам не вдасться відверто поговорити по телефону або за допомогою електронних листів або текстових повідомлень, тому що ви не зможете подивитися в очі вашому хлопцю і оцінити його почуття і емоції.
– Під час обговорення наболілих тем постарайтеся бути якомога більш відвертою. Звичайно, замовчування проблем – це найпростіший спосіб уникнути переживань і неприємних спогадів.
– Спокійно і впевнено поясніть вашому хлопцю, чому ви більше не довіряєте йому. Не звинувачуйте його – просто донесіть до нього ваші думки і почуття. Почніть розмову з фрази: «Я турбуюся про те, що …». Пам’ятайте, що ситуація може бути зовсім інша, ніж ви її уявляєте, тому говоріть делікатно, щоб не зруйнувати ваші відносини. Навіть якщо у вас є вагома причина не довіряти вашому хлопцю, почавши з обвинувачень на його адресу, ви досягнете лише того, що він розсердиться і перейде до оборони, що тільки погіршить становище.
– Якщо вам здається, що належить нелегка розмова і що вам не обійтися без сторонньої допомоги, поговоріть з вашим молодим чоловіком в присутності психолога або психотерапевта (у нього / неї в кабінеті).

2. Шукайте позитивні моменти в становищі, що склалося. Ніхто не хоче мати справу зі зрадою і втратою довіри, але потрібно шукати плюси навіть в поганій ситуації – розглядайте її як шанс для відновлення або зміцнення ваших відносин, що буде результатом вирішення виниклих проблем.

3. Встановіть нові правила, за якими ви будете будувати ваші відносини. Якщо ваш молодий чоловік зрадив вас, і ви більше не довіряєте йому, вам необхідно спільно виробити нові правила розвитку ваших відносин, щоб не допустити повторення колишніх помилок. Встановлені правила дозволять вам визначити загальні очікування (від ваших відносин) і не дадуть вам виходити за рамки домовленостей.

4. Ви і ваш хлопець повинні бути чуйними по відношенню до почуттів один одного. Так ви направите розвиток ваших відносин в потрібне русло і зможете більш ефективно спілкуватися один з одним.

5. Навчіться довіряти вашій інтуїції. Для того щоб відновити втрачену довіру, вам доведеться прислухатися до вашої інтуїції, що вельми непросто після зради або обману. Чим більше ви будете слухати ваш внутрішній голос, тим впевненіше ви зможете судити, чи варто знову довіряти вашій молодій людині

Напишіть коментар