Дім та сім'я

Як вибрати папугу

Чому папуг слід утримувати парами?

Папуги дуже емоційні та цікаві. Їм вкрай необхідне спілкування. Якщо ви не впевнені, що зможете приділяти своєму улюбленцю достатньо уваги, купуйте відразу двох папуг. Внаслідок самотності, нудьги і сексуальної невдоволеності у папуг виникають психологічні та фізіологічні порушення. Часто їх проявом є стресовий дерматит або зниження імунітету, і птахи стають більш чутливими до різних інфекцій. Любов і прихильність до власника для папуги означає набагато більше, ніж для людини. Вони вважають власника за свого партнера і можуть захворіти під час довгої розлуки.

Кого обрати?

Якщо у вас немає досвіду утримання декоративних птахів або ви купуєте папужку для дітей, то не спокушайтеся на привабливість великих екзотичних птахів. Утримувати їх дуже складно, необхідно мати певні навички, багато вільного часу і бути готовим до додаткових витрат.

Звичайний хвилястий папужка або трохи більший легко звикають до людей, невибагливі в утриманні, здатні копіювати людську мову і принесуть багато радості Вам і Вашій родині.

Середні і великі папуги

Амазони з Америки. Мають легкий характер і швидко йдуть на контакт з людиною, не схильні до психологічних проблем.

Жако або сірі африканські папуги. Мають високу здатність до розмови, дуже інтелектуальні, а тому схильні до неврозів і патології поведінки. Вони постійно вимагають уваги і мають звичку прив’язуватися до однієї людини.

Какаду родом з Австралії. Вони дуже привабливі. Кажуть, що какаду – це птахи, які втілюють емоції. Дуже розумні, проте їм потрібна підвищена увага. Якщо птицю неправильно виховати, вона може стати дуже крикливою і агресивною.

Ара – жителі Латинської або Південної Америки. Ці птахи найбільші серед папуг. Їм необхідно багато простору. Гучні пронизливі крики і скрегіт не сприяють їх утриманню в домашніх умовах, але з них виходять прекрасні циркові «артисти».

Медичні аспекти

Не кожен лікар ветеринарної медицини лікує птахів. Якщо ви придбали пернатого друга, відразу зорієнтуйтеся щодо консультацій з фахівцем-орнітологом. Можливо, вам буде необхідна порада або лікування, але з лікарем слід познайомитися завчасно, що б знати, куди звернутися за швидкою допомогою.

Папуги можуть переносити небезпечні для людей захворювання, тому Вашому улюбленцю можуть знадобитися профілактичні аналізи. Це актуально як для великих, так і для маленьких папужок.

При перших ознаках того, що з Вашим птахом щось не в порядку необхідно відразу порадитися з лікарем.

Як навчити папугу розмовляти?

Хвилясті папужки мають високу здатність до імітації людської мови, але здатності індивідуальні. Найчастіше розмовляють самці. Імітацією пташка намагається привернути Вашу увагу, шукає спільну мову, бо обрала Вас своїм партнером. Якщо Ви будете приділяти їй достатньо уваги і часу, вона віддячить, піднімаючи Вам настрій. Повторюйте чітко слова або репліки кожен день. Використовуйте особливі фрази в залежності від ситуації. Наприклад, коли прокидаєтеся – «доброго ранку», коли виключаєте світло – «на добраніч», коли заходите в кімнату – «привіт», а коли виходите – «допобачення». Тоді Ваш папуга буде використовувати слова зі змістом. Жако здатні вивчити до двох тисяч слів і фраз.

Природна поведінка папуг

Вранці і ввечері у папуг період підвищеної активності. Важливо, щоб цей час вони проводили поза кліткою. У природі птиці вранці приводять в порядок своє оперення, гріються в сонячних променях, спілкуються між собою і добувають корм. Саме в цей час вони вимагають уваги, сприйнятливі до дресирування і навчання. Залишаючи папугу на самоті, закритого в клітці або вольєрі, Ви втрачаєте контакт з птицею, а вона може захворіти від малорухливого і нудного способу життя.

Виховання і дресирування птахів сильно відрізняються від виховання або дресирування собаки або кота. Консультація по догляду за жако або какаду триває кілька годин, а деякі нюанси поведінки і змісту необхідно погоджувати з фахівцями протягом усього життя. Наприклад, під час статевої активності папуги можуть вестии себе агресивно. Що стосується раціону – аби максимально пристосувати його для птиці, яка звикла харчуватися тільки насінням, Вам може знадобитися багато місяців. Лікар повинен Вам підказати, як правильно вести себе в тих чи інших ситуаціях.

Напишіть коментар