Дім та сім'я

Як вивести клопів з дивану, ліжка, одягу: дієві методи боротьби зі шкідниками

Часом в нашу оселю приходять набридливі непрохані гості. Це не нав'язливі сусіди та не колишні коліжанки. Мова йде про бридких домашніх шкідників – клопів. Їх колонії швидко поширюються в каркасах та оббивці м'яких меблів, комахи розповсюджуються в постільній білизні, килимах та предметах одягу в межах квартири. Сон всіх мешканців кімнати поступово перетворюється на нічне жахіття, а проживання у власному домі суттєво втрачає в комфорті. Незначні спроби господарів позбутися небажаного сусідства, як правило, не мають жодного ефекту, бо ж колонії цих шкідників надто активно поновлюються і розмножуються.

Та в будь-якому випадку не варто панікувати. Існує декілька популярних і максимально дієвих хімічних засобів від клопів і безліч способів подолати «кровопивць» народними методами від діда-прадіда. Чому комахи приходять до вашої оселі, як вивести клопів власними силами і що робити для захисту в майбутньому, читайте далі!

Чому з’являються постільні клопи

Існує декілька шляхів перенесення комах. Будь-який варіант може стати прикрою випадковістю, в результаті якої клопи з’являться там, де ніколи не було жодного паразита. На відміну від тарганів, мурашок та мухоловок, ці гості не потребують бруду, сирості та інших спеціальних умов. Клопи здатні зручно оселитись навіть в самій чистій оселі.

Основні шляхи розповсюдження:

 1. Від сусідів. Якщо жителі сусідньої квартири спробують вивести клопів хімічними засобами, ті, скоріше за все, відшукають дорогу до інших безпечних жилих приміщень. Щілини, діри, вентиляційні отвори стануть легким шляхом порятунку для наляканих комах.
 2. Одяг, постіль, покривала та інші речі. В окремих випадках небажані гості можуть завітати в компанії бажаних. Клопи переносяться з іншої квартири разом з домашнім текстилем, ковдрами, ба навіть теплим одягом гостей.
 3. Громадський транспорт. Нерідко шкідники оселяються в сидіннях електричок та в матрацах потягів міжміських сполучень. Повернувшись з мандрівки з/д транспортом, пильно огляньте і якісно витрусіть всі свої речі.
 4. Домашні тварини. Зрідка, але все ж трапляються випадки перенесення клопів з дому в дім в хутрі домашніх тварин. Тож транспортом для ектопаразитів можуть стати ваші улюблені коти та собаки.
 5. Купівля вживаних меблів. Якщо ви вирішили придбати диван, ліжко, крісло чи шафу, бувшу в ужитку, уважно огляньте товар на наявність комах. Зазирніть під краї оббивки, пильно обстежте виступи і заглибини в каркасі. Будь-які сторонні крихти, плямки, рештки луски з панцерів можуть сигналізувати про наявність клопів у вашій покупці.

Як виявити наявність комах в квартирі

Самостійно виявити клопів зовсім нелегко. Вони досить дрібні і активні переважно в нічну пору. Шкідники-кровопивці вилазять з дивану та з матрацу ліжка і беруться до діла тоді, коли всі мешканці оселі споглядають солодкі сни. Та все ж таки є кілька суттєвих ознак проживання чужинців на вашій території. Серед них:

 • незрозумілі укуси на відкритих ділянках тіла;
 • кров’яні крапельки на постільній білизні;
 • чорні крихти під ліжком та між деталями дивану (екскременти комах);
 • луски від скинутих панцирів;
 • дитинчата клопів (ті, як правило, повільніші, тому не встигають сховатися при раптовому ввімкненні світла).

Як позбутися клопів в домашніх умовах

Перш ніж братись за отруєння комах хімікатами, невезучі власники диванів «клопівників» намагаються випробувати всі засоби нетрадиційної боротьби.  Як вивести клопів народними рецептами? Дуже тяжко, але можливо! Існує декілька способів вигнати шкідників з дому чи квартири, не використовуючи агресивної хімії.

 1. Використання пахучих рослин. Кажуть, клопи лякаються різких нав’язливих ароматів, що подразнюють їхню слабку нервову систему. А значить, розкладені в потрібних місцях гілки полину, пижми та герані відвадять паразитів від вашого ліжка на певний час.
 2. Змащування керосином, розчинником, оцтом. Принцип дії цього методу аналогічний попередньому. Просочіть ватні диски смердючою речовиною та розташуйте такі «шпаргалки» в самих важкодоступних місцях, де зазвичай ховаються шкідники.
 3. Виведення нашатирем. Позбутися клопів з матрацу можна використовуючи нашатирний спирт. Для цього достатньо щедро промити речовиною підлогу під ліжком, а ніжки меблів і підлогу по периметру обклеїти двостороннім скотчем. Спиртові пари відлякають комах, а клейка стрічка затримає їх на спробах втекти.
 4. Виморожування. Такий спосіб актуальний, якщо власників турбують не диванні, а постільні клопи. Кровопивці та їх дитинчата можуть довгий час спати при -20С, але при -30С повністю гинуть всі особини колонії. Тож, скориставшись потужною морозилкою, можна легко вивести клопів з одягу та постільної білизни.
 5. Вижарювання. Аналогічно попередньому методу, різкий підйом температурі здатен винищити шкідників. Просто зберіть ймовірно уражені речі і виперіть при 90С на довгому режимі.

Якщо підказки, як позбутися клопів власними силами, на ваш погляд, не досить дієві, радимо скористатись традиційними засобами винищення паразитів. Кращі сучасні хімічні засоби, що допомагають боротися з клопами  в домашніх умовахтакі:

 • «Карбафос» – діє на нервову систему шкідників;
 • «Дихлофос» – спрей для обробки будь-яких поверхонь;
 • «Палач» – засіб з фентионом, що вбиває клопів;
 • «Gektor» – розганяє комах і не залишає жодних слідів на меблях;
 • «Цифокс» – популярна отрута професійних дезінсекторів, ефект від якої тримається до 4 місяців;
 • «Єкокіллер» – безпечний для людей і цілком екологічний засіб від клопів;
 • «Тетрикс» – концентрований хімікат для виведення комах з дивану, з ліжка, з одягу.

Як захиститись від повернення клопів

Наявність клопів в квартирі – не ознака неохайності чи недбалості господарів. Ці паразити можуть в будь-який час виявитись в кожній домівці. Тож варто дотримуватись елементарних правил, щоб уберегти себе від нав’язливого товариства дрібних кровопивців.

 1. Якщо у ваших родичів чи друзів виявились клопи, відмовтесь на якийсь період від дружніх візитів.
 2. Уважно підбирайте місце для ночівлі під час подорожей. Не варто зупинятися в занедбаних хостелах, де повно паразитів.
 3. Пильно оглядайте меблі, книги, домашній текстиль, одяг та інші речі, які купуєте «з рук».
 4. В багатоквартирних будинках проводьте лише колективну дезінсекцію. Бо в іншому випадку клопи будуть переходити від одних домовласників до інших. І в решті-решт завітають до вас!

Боротися з клопами завжди непросто. Чисельність, обережність і живучість ворога вражає. Але позбутися небажаних співмешканців цілком реально, якщо докласти максимум зусиль.

Напишіть коментар